KORKUT ATA ÜNİVERSİTE’SİNE MACARİSTAN’DAN ZİYARET

okü ziyaretErasmus+ kapsamında Macaristan University of Nyíregyháza Biyoloji Bölümü’nden Dr. Judit Csabai ve Dr. Zsolt Hörcsik Osmaniye Korkut Ata Üniversitesine bir dizi ziyarette bulundu.

Konuklar ilk ziyaretlerini yeni bilimsel projeler ve yeni makaleler hakkında görüşmeler yapmak için OKÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’ne gerçekleştirdi.

Burada Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsniye Aka Sağlıker ile gerçekleşen ikili görüşmeler sonrasında Üniversitemiz Dış İlişkiler Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu’nu ziyaret edip görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra OKÜ FEF Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsniye Aka Sağlıker öncülüğünde Macaristan University of Nyíregyháza Biyoloji Bölümü’nden gelen Dr. Judit Csabai ve Dr. Zsolt Hörcsik, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ü makamında ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Murat Türk, konuklarına Üniversitemiz hakkında bilgiler verdikten sonra nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

Hasan KILIÇ