ZORKUN YAYLASI SEVDALISI ORKUN IŞIK: “STRES ATMAK İSTEYEN ZORKUN’A GELSİN”

2 SÜTUNA FOTOOsmaniye’nin Zorkun Yaylası’nın sembol isimlerinden merhum  DEMİRCAN IŞIK’ın kendisi gibi YAYLA sevdalısı olan oğlu ORKUN IŞIK: “Çam kokulu Zorkun yayla havası insanı rahatlatıyor. Yani Zorkun’a gelen tüm sıkıntılarını ve stresini üzerinden atarak gençleşiyor” dedi.

Osmaniye’de her hafta sonu iş stresini ve yorgunluğunu Zorkun Yaylasında atan yayla sevdalısı Orkun IŞIK; “Çam kokulu Zorkun havası, insanı gençleştiriyor. Şehirde yarım ekmeği zor yiyen insan, Zorkun’da tava ile 2 ekmeği birden götürüyor. Yani sizin anlayacağınız Zorkun havası, insanın iştahını öyle bir açıyor ki yedikçe yiyesi,  yedikçe yiyesi geliyor. Yani insan kendisine hakim olamıyor. Bu nedenle bünyesi zayıf olan ve kiloya ihtiyacı olan herkese Zorkun yaylasına gelmelerini tavsiye edİyorum ” şeklinde konuşuyor.

ZORKUN’DA SEZON DEVAM EDİYOR

Yaz sezonu bitmesine rağmen Zorkun Yaylasında kışın da sezon devam ediyor. İşyerlerini açık tutan bakkal, kasap , fırın ve çay ocağı esnafları, şehirden yaylaya gelen vatandaşlara hizmetlerini sürdürüyorlar.

Her hafta sonu Zorkun Yaylasına ailece giden vatandaşlar da yayla evlerinde , Karanlık derede, Tuztaşında, Küreci’de ve Şenlik Tepesinde piknik yaparak yaylanın çam kokulu havasını içlerine çekerek piknik yapıyorlar. Bazı aileler de  Zorkun’a Cuma günü gidip, pazartesi günü sabahı dönüyorlar.

BİRLİK TAKSİ ZORKUN SEFERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Osmaniye Birlik Taksi İşletmecisi Turan- Aydın Alibekiroğlu, Zorkun’a özel taksi seferlerini sürdürdüklerine dikkati çekerek: “Yılın 365 günü günün 24 saati Zorkun’a seferimiz vardır. Yayla sevdalısı vatandaşlarımıza yolu bilen uzman şoför kadromuzla güvenli bir şekilde ulaşım hizmeti vermenin sevinci ve gururu içindeyiz” şeklinde konuştu.

Hasan KILIÇ