YİNE ŞEHİT, YİNE ACI VE YİNE GÖZYAŞI

 

2Şehidin kızı Merve Necmiye Cengiz, “Ağlamayacağım baba, hep dimdik ayaktayım, hep yanındayım” dedi. Şehidin kız kardeşi de tabuta sarılarak gözyaşı döktü.
Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde DAEŞ terör örgütünün hücre evine yönelik yapılan operasyonda yakalanacağını anlayan teröristlerin evde bulunan bombayı patlatması sonucu şehit olan 50 yaşındaki Özel Harekat Polisi Hüseyin Cengiz, Osmaniye’de gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Oğlunun şehit haberini alan anne Cengiz, fenalık geçirirken eve gelen sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi. Anne Cengiz, “Oğlum her gün operasyona giderken arar dua isterdin. Bugün neden arayıp dua istemedin oğlum. Neden bugün sesini duyurmadın bana oğlum” diyerek ağıt yakarken, Kore gazisi olan baba Mehmet Cengiz, metanetini korumaya çalışarak taziyeleri kabul etti.

Toprakkale ilçesine bağlı Sazlık Mahallesi’nde oturan biri kız 2 çocuk babası Hüseyin Cengiz’in naaşı, Osmaniye’deki Asri Mezarlık Camisi’ne getirildi. Cenazeye çok sayıda vatandaş katıldı. Baba Mehmet Cengiz (87) ise ayakta durmakta zorlandı ve cenaze namazını sandalyede oturarak kılabildi.
Şehidin çocukları Aytekin (21) ve Merve Necmiye Cengiz (24), özel harekat polisi kıyafetiyle cenaze törenine katıldı. Şehidin kızı Merve Necmiye Cengiz, “Ağlamayacağım baba, hep dimdik ayaktayım, hep yanındayım” dedi. Şehidin kız kardeşi de tabuta sarılarak gözyaşı döktü.
Cenaze namazının kılınmasının ardından şehidin naaşı, meslektaşlarının omuzlarında ve tekbirleri eşliğinde toprağa verildi.

Cenaze törenine Vali Kerem Al, Milletvekilleri Suat Ünal ve Ruhi Ersoy, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kurumuşlarının temsilcileri ile çok sayıda Osmaniyeli katıldı.

Ali Celal KAYMAK