YENİ MALİ MÜŞAVİRLERİN RUHSAT HEYECANI

 

MALİ MÜŞAVİRLER RUHSATOsmaniye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda ruhsat töreni yapıldı.Yeni mali müşavirlere ruhsatları takdim edildi.

Teslim töreninde bir açıklamada bulunarak meslektaşlarının gününü kutlayan  Osmaniye Serbest  Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Gülsoy, ”Mali Müşavirlik ünvanı, en az lisans seviyesinde eğitim alıp mezun olmak, başarı ortalaması yüzde 9 olan zor bir sınavı yani Staja giriş sınavını kazanıp Stajer olmak, üç yıl süren uygulama stajının ardından  8 ayrı dersten klasik sistem yeterlilik sınavlarında başarılı olmakla kazanılmaktadır.Yani hiçbir meslekte olmayan zorlu bir süreci vardır.Ben bu zorlu süreci tamamlayıp başarılı olarak  muhasebe ailesine katılan genç meslektaşlarım Mehmet Tuğrul ARSLAN, Ali Kemal ÇİFTÇİ, Bestami ALIN ve Erhan DEMİR’i,  ve ailelerini kutluyor,bundan sonraki yaşamlarında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Osmaniye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Seydi GÜLSOY ve Oda  kurul üyeleri ile birlikte 1-7 Mart Muhasebe Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde SMMM unvanına haiz olan yeni Mali Müşavir Mehmet Tuğrul ARSLAN, Ali Kemal ÇİFTÇİ, Bestami ALIN ve Erhan DEMİR’e ruhsatları takdim edildi.

OSMMMO Başkanı Seydi GÜLSOY  ve yönetim kurulu üyeleri, stajlarını başarı ile tamamlayarak ruhsat alan Mehmet Tuğrul ARSLAN, Ali Kemal ÇİFTÇİ, Bestami ALIN ve Erhan DEMİR’i kutlayarak meslek yaşamlarında başarılar dilediler.

Duygusal anların da yaşandığı ruhsat töreninde ruhsatlarını alan genç mali müşavirlerin heyecanlı ve sevinçli oldukları dikkati çekti.

Biz de basın olarak çiçeği burnunda Serbest Muhasebeci –Mali Müşavir Mehmet Tuğrul ARSLAN, Ali Kemal ÇİFTÇİ, Bestami ALIN ve Erhan DEMİR’i başarılı ve mutlu  bir meslek yaşamı dileğiyle kutluyoruz.

HASAN KILIÇ