YENİ KİTABINI TANITAN ŞAİR ÖLMEZ SANAT ÇALIŞMALARINI ANLATTI

ölmez kitap-2Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar derneği (OŞYAD) üyesi Selahattin Ölmez, yeni çıkan şiir kitabını Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde tanıttı.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti, Gökhan Erkmen toplantı salonunda, “Özden Söze” isimli şiir kitabını tanıtan Selahattin Ölmez, toplantıya katılan medya çalışanlarına da kitabını imzalayarak hediye etti.

Kitap tanıtım toplantısının açılışında konuşan, OŞYAD Başkanı ve OGC Başkan Yardımcısı Mustafa Bardak; “Osmaniye’miz adına kültür ve sanatsal anlamda güzel eserler ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu konuda şair ve yazar arkadaşlarımız da ellerinden gelen uğraşı veriyorlar. OŞYAD olarak 51 üyemiz bulunmaktadır. Üyelerimizden 22 arkadaşımızın eserleri bulunmaktadır. Bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Osmaniye Belediyesi Kitap fuarı’nda dernek olarak 12 arkadaşımızın kitaplarını imzaladığı stantımızı açtık. Diğer arkadaşlarımızın ellerinde stanta koyacak kitapları kalmadığı için imza günü gerçeklemediler. Bu yılın son kitabı olarak Selahattin Ölmez arkadaşımız, ‘Özden Söze’ isimli kitabını yayınladı. Yine dernek üyelerimizden Mustafa Yeydem’in ilk şiir kitabı önümüzdeki hafta okurları ile buluşacak, bunu da buradan belirtmek isterim. Ayrıca; 2020 yılının ilk ayları içerisinde bir kadın arkadaşımızın ilk şiir kitabı ile, Murat Boz arkadaşımızla birlikte hazırladığımız “Benli Dede Masalları” isimli üç ayrı kitap okurları ile buluşacak. Selahattin Ölmez arkadaşımızı yeni eserinden dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz.”dedi.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen kitap tanıtım toplantısı nedeniyle kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan, Şair-Yazar Selahattin Ölmez; “Öncelikle yeni çıkan kitabımın tanıtım toplantısına katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. OŞYAD’lı olmanın ayrıcalığı ile bugün burada siz değerli kitapseverlerle yeni çıkan eserimi paylaşacağım.”diye konuştu.

Özgeçmişinden sözeden Ölmez, eğitimcilik ve çalıştığı diğer işlerdeki anıları paylaştıktan sonra, şiir ve diğer kitaplarından sözetti. Şiirlerindeki anıları anlatan Ölmez, yeni çıkaracağı eserler hakkında da bilgilendirme yaptı. Kitabındaki şiirlerini okuyan Selahattin Ölmez, son kitabının yayınlanmasında emeği geçen, görüşlerini yazanlara da ayrıca teşekkür ederken, OŞYAD sayesinde kent kültürünün gelişmesine katkıda bulunmaktan mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Çeşitli gazete ve dergilerde şiirleri yayınlanmakta olan Selahattin Ölmez’in; “Yoksulların Dansı, Dayımın pamuklu sigarası” adlı iki deneme kitabının yanında, “Sonbahar mevsimi, Gurbet anıları, Toprak kokusu, Gönülden söynenceler, Yüreğimden kalemime, Akdeniz sevdalısı, Yol arkadaşı ve Üç boyutlu sevda” isimleriyle de yayınlanmış şiir kitapları bulunuyor.

Ölmez’in yeni eseri “Özden Söze” şiir kitabı toplam 160 sayfadan oluşuyor, içerisinde 140 ayrı şiir yeralıyor.

Selahattin Ölmez, kitabını tanıttı, yayınlanan eserleri hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra, katılımcılara  imzalı eserlerini hediye etmesiyle toplantı sona erdi. OŞYAD BASIN