YEDİ OCAK VE SERGEN FIRINININ 7 YILDIR SÜREN İFTAR GELENEĞİ

 

DSCF7224Osmaniye’de Yedi Ocak Ekmekçilik ve Sergen Fırını tarafından fırın çalışanlarına ailece iftar yemeği verildi. Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu belirten Fevzi Kanat ile  Yasin Okur: “Biz fırın çalışanlarımız ile bir aile gibiyiz. Bizim işyerimizde patron-işçi değil, abi-kardeş ilişkisi var”

Hacı Osmanlı Mahallesi  Hacı Osmanlı Camisi karşısı Yalçın Market yanındaki Yedi Ocak Ekmekçilik Fırını önündeki alanda verilen iftar yemeğine fırın çalışanları ailece katıldılar.

Yedi Ocak Ekmekçilik sahibi Fevzi KANAT ile Sergen Ekmekçilik sahibi Yasin OKUR,  iftar öncesi yaptıkları açıklamada, bu yıl 7.sini düzenledikleri fırın çalışanlarına iftar yemeğinde amaçlarının çalışanlar arasında tanışma ve dayanışmayı sağlamak olduğunu söylediler. Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu belirten Fevzi Kanat ile  Yasin Okur: “Biz fırın çalışanlarımız ile bir aile gibiyiz. Bizim işyerimizde patron-işçi değil, abi-kardeş ilişkisi var. Bu düşünceden hareketle 7 yıldır her ramazan ayında çalışanlarımızı ailece ile iftar yemeğinde buluşturuyoruz.  Bu şekilde sorunları dertleri istekleri varsa bunları yüz yüze görüşüyor, çözüm yoluna bakıyoruz. Ömrümüz yettiği sürece de çalışanlarımıza iftar yemeği geleneğimiz sürecektir” dediler.

İftar yemeğine ailece katılan Yedi Ocak ve Sergen Ekmekçilik  Fırını çalışanları da 7 yıldır kendilerine iftar yemeği vererek bir araya getiren  Fevzi Kanat ile Yasin Okur’a çok teşekkür ettiler.”Allah razı olsun kendilerinden” şeklinde konuştular.

Osmaniye Yemekçilik Firmasının yemek servisinden sonra tatlı ikramı yapıldı. Hasan KILIÇ