Yavuz Donat OGC’de basın mensupları ile buluştu

Gazeteci-Yazar Yavuz Donat OGC’yi ziyaret ettiSohbetinde İletişim Fakültelerine de değinen Donat, “Bu fakültelerde eğitim veren hocalar, profesörler bu mesleğin içinden gelmiyorlar. Bu işin gerçek profesörleri sizlersiniz. Bu konuda sizlerden yararlanmaları daha faydalı olur” diye konuştu.

Türkiye’nin ünlü köşe yazarlarından Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti.

Osmaniye Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kitap Fuarı’na katılmak üzere kente gelen Gazeteci-Yazar Donat, bir dizi ziyaretlerde de bulundu. OGC ziyaretinde Başkan İsrafil Avcı, yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılanan Donat, sıcak iklimi gibi sıcak insanlara sahip Osmaniye’de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Ziyaretinde Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda basın mensupları ile sohbet eden Gazeteci-Yazar Yavuz Donat, tüm üyelere meslekteki 56 yılını ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı’ya anlattığı “OffTheRecord” (Kayıt Dışı) adlı kitabını imzalayarak hediye etti.

Sohbetinde İletişim Fakültelerine de değinen Donat, “Bu fakültelerde eğitim veren hocalar, profesörler bu mesleğin içinden gelmiyorlar. Bu işin gerçek profesörleri sizlersiniz. Bu konuda sizlerden yararlanmaları daha faydalı olur” diye konuştu.

Yavuz Donat, daha sonra ise Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğiile Yaşar Kemal Parkı’nı da ziyaret etti.

Ali Celal KAYMAK