Yaşar Kemal, 2. Ölüm yıldönümünde anılacak

 

m.özerÜnlü Edebiyatçı, Yazar merhum Yaşar Kemal, ölümünün 2. Yıl dönümünde doğum yeri olan Osmaniye’nin Hemite (Gökçedam) Köyünde düzenlenecek olan programla anılacak.

Yaşar Kemal’in ölüm günü olan 28 Şubat Salı günü doğum yeri Hemite (Gökçedam) Köyündeki Yaşar Kemal Parkı’nda saat 13.30’da anma etkinliği düzenlenecek.

Yaşar Kemal Çukurova Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen, Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği’nin (OŞYAD) de destek vereceği Yaşar Kemal’i Anma etkinliği, ölümünün 2. yılında doğduğu köyde ve adını taşıyan parkta gerçekleşecek.

Yaşar Kemal Çukurova Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Özer, anma programı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Osmaniye’mizin gururu ve tüm eserlerinde doğduğu köyü asla unutmayan dünyaca ünlü Yazar Yaşar Kemal’i aramızdan ayrılışının 2. yıldönümünde bir etkinlikle anacağız. Köyümüzü, yani doğduğu ziyaretlerde sık sık görüştüğüm, İstanbul’a gittiğimde de görüştüğüm değerli edebiyatçı Yaşar Kemal’i anma programız 28 Şubat 2017 Salı günü saat 13.30’da başlayacak. Anlamlı ve sade bir etkinlikle de olsa gerçekleştireceğimiz bu programa katkıda bulunan OŞYAD yönetimine teşekkür ediyoruz. Anma programına tüm edebiyat ve sanatseverleri davet ediyoruz” dedi.

YUNUS AKDAĞ