Yaklaşık 6 bin Lise Öğrencisine terör konusunda bilgilendirme yapıldı

 

 

IMG_7170Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği faaliyetleri kapsamında; terör örgütlerinin gerçek yüzünü deşifre etmek, propaganda ve eleman kazanma yöntemleri konusunda bilgilendirmek, gençlerimizin terör örgütleri tarafından hazırlanan tuzaklara düşmelerine engel olmak ve öğrencilerimize her türlü sorunlarında polisin, dolayısı ile devletin yanlarında olduğu duygusunu hissettirmek amacıyla; 2016-2017 eğitim öğretim yılının 2. döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak hazırlanan plan dahilinde, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimiz merkezinde bulunan liselerde öğrenim gören 9. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik; “Terör nedir, terörün amaçları, zararları, terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri, dikkat edilmesi gereken hususlar” konularında slayt destekli bilgilendirme konferansları düzenlendi.

02/05/2017 – 26/05/2017 tarihleri arasında, ilimiz merkezinde bulunan 23 lisede; 18 gün süresince, 45 oturum halinde yaklaşık 5720 lise öğrencisi olmak üzere, idareci ve öğretmenlerle birlikte yaklaşık 6.000 kişiye ulaşılarak terör konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca konferanslara katılan öğrenciler ile okul idarecileri ve öğretmenlerine baskılı tükenmez kalem, not defteri ve broşür dağıtıldı.

Yapılan açıklamada, “Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü olarak; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi terör örgütlerinin tuzaklarından korumak, ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak amacıyla bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecektir” denildi.

Ali Celal KAYMAK