Yahya Mazlum HEM’den ziyaretler

Yahya Mazlum HEM’den ziyaretlerOsmaniye Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından, Ustalar-Çıraklar ile Buluşuyor projesi kapsamında bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.

Ziyaretler ile ilgili bilgi veren Usta Öğretici Hatice Türkmen “Ustalar-Çıraklar ile Buluşuyor projesi kapsamında Osmaniye’nin Emektar Duayen Fotoğrafçısı Foto Nil Sanat Evi Sahibi Hakkı CORAL ziyaret edildi. Geçmişten günümüze Fotoğraf ve Fotoğrafın Hayatımızda Yeri üzerine söyleşi yapıldı. Mesleğin temel kuralları ve 1957 yılından bugüne mesleğini nasıl yaptığını anlattı. Neden Nil sorusuna ise Bereket cevabını veren 84 yaşında ve hala işinin başında olan Ustamıza teşekkür eder, sağlıklı bir ömür dileriz. Ziyarete Kurum Müdürümüz Ayhan Uyar, Müdür Yardımcısı Süheybe Taçıkayan, Osmaniye Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Murat Anıl ile Öğretmen, Usta Öğretici ve Kursiyerlerimiz katıldı” dedi.

Diğer yandan heyet olarak Belediye Kent Müzesi’ni de ziyaret ettiklerini anlatan Hatice Türkmen “Öğretmen, Usta Öğretici ve Kursiyerlerimiz ile Osmaniye Kent Müzesi’ni ziyaret ederek, Geçmişten Geleceğe bir yolculuk ile mesleklerin eskiden nasıl yapıldığı hakkında müze yetkililerince Kursiyer ve Usta Öğreticilerimizin bilgilendirilmesi yapıldı. Kent Müzesi Sorumlusu Ayşe Erat hanımefendiye de çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK