Velieceoğlu, 3. Kitabını OGC’de tanıttı

Velieceoğlu, 3. Kitabını OGC’de tanıttıEmekli Eğitimci-Yazar Ramazan Velieceoğlu, üçüncü eseri olan “Katırcıoğlu Mehmet Paşa Tarihi” adlı kitabının tanıtımını OGC’de yaptı.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında yeni çıkardığı kitabı hakkında bilgi veren Ramazan Velieceoğlu, “Haziran 2017’de ilk kitabım olarak ‘Saçıkara Yörüklerinin yakın tarihi’ adlı kitabımı okurlarımızla buluşturduk. Ardından 2018 yılı içerisinde ‘Çete Kara Mehmet ve Dörtyol’da ilk kurşun’ adlı eserimizi okuyucularla buluşturduk. Şimdi de son olarak çıkardığım ‘Katırcıoğlu Mehmet Paşa Tarihi’ adlı kitabımızı  okurlarımızla buluşturmanın gururunu yaşıyorum. Ayrıca şu anda yazmakta olduğum ‘Saçıkara Yörüklerinin Uzak Tarihi’ adlı tarihi kitabım ise 4. eserim olacak” dedi.

Bu arada basın mensuplarının göstermiş olduğu ilgiye de teşekkür eden Eğitimci-Yazar Velieceoğlu, yeni kitabı ile ilgili şunları söyledi: “198 sayfadan oluşan bu kitap, Osmanlı tarihinin tozlu sayfalarında unutulmaya terk edilmiş bir kahramanın öyküsüdür ve tarihidir. Bu kitap; yiğit bir yörük oğlunun, gerçek bir serdengeçtinin tarihidir. Bu kitabı okuyanlar çok yeni bilgiler öğrenecek. Okuyanlar ‘Bunları şimdiye kadar bize niye anlatmamışlar, öğretmemişler’ diye düşüneceklerdir.”

Eğitimci-Yazar Ramazan Velieceoğlu, konuşmasının ardından son eseri olan ‘Katırcıoğlu Mehmet Paşa Tarihi’ adlı kitabını basın mensupları için imzalayarak onlara hediye etti.
OGC Başkan Yardımcısı ve OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak ise Ramazan Velieceoğlu’na yeni kitabının hayırlı olması temennisinde bulunarak, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Ali Celal KAYMAK