VALİMİZ KEREM AL, MERKEZE ALINDI

vali

 

Başarılı çalışmaları ile Osmaniyelilerin gönlünde taht kuran  ve Osmaniyespor’u da Türkiye 3. Futbol Ligine Çıkartan Valimiz Kerem AL, son Valiler kararnamesi ile merkez valiliğine atandı. Beklenmeyen bu karar, Osmaniye kamuoyunda “soğuk duş “ etkisi yarattı.

Osmaniyespor Futbol Kulübünü  Belediye Başkanı Kadir Kara ve iş adamları ile el ele vererek olagan üstü büyük bir gayretle Türkiye 3. Futbol Ligine çıkmasında ÖNCÜ GÜÇ olan Valimiz Kerem AL, son valiler kararnamesi ile merkez valiliğini atandı. Beklenmeye bu Karar, Osmaniye kamuoyunda “soğuk duş” etkisi yarattı.

OSMANİYE, ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ İLE AĞLAYAN

VALİ KEREM AL’I ASLA UNUTMAYACAK…

Osmaniyespor Camiası, Osmaniye sevdalısı Vali Kerem AL’ı Antalya’daki son maçta Osmaniyespor Futbol Kulübünün maç sonrası şampiyonluk sevincine taraftarların omuzlarında gerçek bir Osmaniye’li gibi ağlayarak sevinç göz yaşları dökmesi ile daha iyi tanıdı, ayakta alkışladı  ve bu takdire şayan  duyarlı hareketi asla  unutmadı, unutmayacak ta.

OSMANİYE’LİLER KARARA TEPKİLİ VE ÜZÜNTÜLÜ

Osmaniye’de 16 Eylül 2014 tarihinde göreve başladığı günden itibaren ilimizin kalkınması ve gelişmesi yolunda bir çok güzel hizmetlere imza atan, kelimenin tam anlamı ile  “ADAM GİBİ ADAM” olan  vatan, millet bayrak sevdalısı Valimiz Kerem AL’ın merkeze alınması, Osmaniyelilerin üzüntüsüne ve tepkisine neden oldu.Yurttaşlar duygularını; ilimizde görev yaptığı süre zarfında devletimizin şefkat eli olarak milletimize “Devlet Baba”lığın en güzel örneklerini yaşayarak ve yaşatarak gösterdi.Vefat eden babasının mevlidinde acılı gününde bile işsiz garibanların sorunları ile ilgilenen Valimiz  Kerem AL, inandığı doğrulardan asla taviz vermeyen,  dürüst, çalışkan, beyefendi  bir devlet adamı, fakir, fukara ve yetim dostu baba bir adamdı.Başarılı çalışmaları ile bizim gönlümüzde taht kuran, böylesine değerli bir valinin neden merkeze alındığına bir türlü anlam veremedik. Yazık oldu doğrusu, son derece üzüntülüyüz” şeklinde dile getirdiler.

TEŞEKKÜRLER DEVLET BABA

Biz de basın olarak sayın Valimiz Kerem AL’a Osmaniye’mize  yaptığı güzel hizmetlerinden dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyor, en kalbi duygularımızla teşekkür ediyor ve O’nu   asla unutmayacağımızı ifade ediyoruz. Çünkü AHDE VEFALI güzel insanlar asla unutulmazlar.

YENİ OSMANİYE VALİSİ ÖMER FARUK COŞKUN KİMDİR?

Aslen Erzurum’lu olduğunu öğrendiğimiz Ömer Faruk Coşkun, Bursa’da doğmuş. 26.01.2001-03.10.2003 tarihleri arası Mazgirt / TUNCELİ kaymakamlığı, 15/10/2003-20/04/2007 tarihleri arası Adilcevaz/BİTLİS kaymakamlığı görevlerinde bulunan Vali Coşkun, 2007 yılında mülkiye müfettişliğine, 2012 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atanmış.

21/6/2017 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile de Osmaniye Valisi olan Ömer Faruk COŞKUN’a memleketimize hoş geldiniz diyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

HABER / YORUM: HASAN  KILIÇ