VALİDEN FISTIKÇILARA ZİYARET

5Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Fıstıkçılar Sitesi’ni ziyaret etti. Site esnafı ile buluşan Vali Coşkun, Yerfıstığı konusunda üreticiye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Vali Coşkun, Osmaniye Fıstıkçılar Sitesi’ni ziyaretinde, çalışanlarla bir süre sohbet etti ve yer fıstığının seçilme, kurutulma ve depolanma aşamaları hakkında bilgiler aldı.
Osmaniye Fıstıkçılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ise, Vali Coşkun’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Fıstıkçılar Sitesi’nin 2006 yılında faaliyete geçtiğini belirten Korkmaz, 30 bin metrekare kapalı alanı bulunan sitede 110 iş yerinin faaliyet gösterdiğini ve istihdamın yaklaşık 1200 civarında olduğunu söyledi.

Vali Coşkun, aldığı bilgilerin ardından yönetim kurulu üyeleri ve esnafla da bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.Yerfıstığının Osmaniye’nin en önemli tarım ürünü olduğunu ifade eden Vali Coşkun, “İlimizin bu önemli ürünün katma değerini ve verimini nasıl artırabiliriz, ürünümüzü nasıl tanıtabiliriz gibi konular her zaman gündemimizde. Geçmiş yıllarda valiliğimiz öncülüğünde bazı çalışmalar yapılmış, yapılmaya da devam ediliyor. Sizlerin destek ve katkısı bu noktada çok önemlidir. Yani sizler sorunlarınızı, yapılması gerekenleri ortaya koymanın yanı sıra yapılan çalışmalara mutlaka destek ve katkı da sunmalısınız. Biz, Yerfıstığı konusunda her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki elbirliği ile beraber hareket edelim” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK