VALİDEN BAŞARILI SPORCUYA ÖDÜL

1Vali Ömer Faruk Coşkun, Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda 4 madalya kazanan Osmaniyeli Engelli Sporcu Ercan Temur’u makamında kabul ederek, ödüllendirdi. Ziyaret sırasında sporcumuza Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, sporcumuzun babası ve antrenörü de eşlik etti.

İl Müdürü Demir, Vali Coşkun’a verdiği bilgilerde, Trabzon’da terör saldırısında şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün adının verildiği Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası’nın 31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Trabzon’da düzenlendiğini ve sporcumuz Ercan Temur’un 100 metre sırtüstü, 100 metre serbest ve 400 metre serbest müsabakalarında Türkiye şampiyonluğu ve 50 metre serbest müsabakasında ise Türkiye ikinciliği derecelerini elde ettiğini söyledi.

Ercan Temur’u kutlayarak başarılarının devamını dileyen Vali Ömer Faruk Coşkun ise sporcumuzu çeyrek altınla ödüllendirdi. Vali Coşkun, Osmaniye’ye 4 madalya ile dönen sporcumuzun ilimize gurur verdiğini ifade ederek, sporcumuzun gelecekte de yeni başarılara imza atacağına inandığını söyledi.

Ali Celal KAYMAK