VALİ YILMAZ, AŞIK FEYMANİ KÜLTÜR EVİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçemizde Yapımında Son Aşamaya Gelinen Aşık Feymani Kültür Evi İnşaatında İncelemelerde Bulundu.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçemizde yapımında son aşamaya gelinen Aşık Feymani Kültür Evi inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani ve ailesi de yer aldı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada “Aşık Feymani Kültür Evimiz son aşamasında, ince işleri kaldı. İnşallah bir an önce bitirip Feymani Amcamıza teslim etmek istiyoruz. Biz burasının bir kültür merkezi, geçmişten geleceğe kültür taşıyıcısı bir merkez olacağına inanıyoruz. Çocuklarımıza, geleceğimize milli manevi değerlerimizin taşınması anlamında da çok önemli bir işlev görecek. Aşık Feymani Kültür Evi, Kadirli İlçemizde Aşık Feymani Amcamızın da yaşayacağı bir ev olarak devam edecek. Buranın yapılmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum. ”diye konuştu.

Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani ise “Dede Korkut’tan beri çok güzel yaşatılan bu aşıklık geleneğini Kadirli’mizde de yaşatmak istedik. Geleceğe görünen bir şey bırakmak istedik. Sayın Valimize, Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. “dedi.

Valilik basın