VALİ KEREM AL’A MUHTARLAR GÜNÜ ZİYARETİ

 

MRT_7408Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Özener ve beraberindeki mahalle ve köy muhtarları, Muhtarlar Günü nedeniyle Vali Kerem Al’ı ziyaret etiler. Ziyarette İl Mahalli İdareler Müdürü Melahat Çelik de muhtarlara eşlik etti. Valilik Rahime Hatun Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyaret sırasında Vali Kerem Al’a muhtarlar tarafından çiçek takdim edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Kerem Al, Muhtarlar Gününü kutlayarak, “Muhtarlar, özellikle mülki idarecilerin en yakın çalışma arkadaşlarıdır. Yurdun her köşesinde devletimizin temsilcisi olan muhtarlarımız, halkımızın taleplerini devlet kanallarına ulaştıran köprülerdir. Bulundukları yerlerde devletimizin gözü kulağıdırlar. Muhtarlarımızı önemsiyoruz” diye konuştu. Muhtarların demokrasinin temel taşları olduklarını da ifade eden Vali Al, 15 Temmuz hain kalkışması sırasında Muhtarların önemli bir sınav verdiklerini, bu bakımdan önemleri bir kat daha arttığı söyledi.

Vali Kerem Al’a kendilerini kabul ettiği için, tüm muhtarlar adına teşekkürlerini sunan Dernek Başkanı Ahmet Özener, özlük haklarında nispeten iyileştirme yapıldığını, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün bu iyileştirmenin devamının gelmesine vesile olacağına inandıklarını söyledi.

Ziyaretin devamında muhtarlarla sohbet eden Vali Al, muhtarların sorunlarını dinledi. Sorunlara imkânlar ölçüsünde çözüm sağlanacağını ifade eden Vali Al ziyaretin sonunda Muhtarlar Gününü tekrar kutlayarak, tüm muhtarlara çalışmalarında başarılar diledi.

Ömer Ali TURUNÇ