VALİ KEREM AL, ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

 

OLAYŞehidimizin ailesinin herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını soran Vali Al, şehit ailelerine her zaman her konuda destek olacaklarını ifade ederek, “Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir. Devlet olarak bizler her zaman onların yanında olacağız”dedi.

Vali Kerem Al, Şehit Polis Memuru Tayfun Doğan ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ali Erdinç’in ailelerini evlerinde ziyaret etti. Vali Al’ın ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman da bulundu.

İlk olarak, Şırnak’ın Cizre ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliğinin bulunduğu bina girişine bölücü terör örgütü mensupları tarafından patlayıcı yüklü kamyonla düzenlenen saldırı sonucunda şehit olan Polis Memuru Tayfun Doğan’ın ailesini ziyaret eden Vali Kerem Al, Şehidimizin babası Yusuf Doğan ve annesi Sıdıka Doğan ile bir süre görüştü. Şehidimizin ailesinin herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını soran Vali Al, şehit ailelerine her zaman her konuda destek olacaklarını ifade ederek, “Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir. Devlet olarak bizler her zaman onların yanında olacağız” diye konuştu.

Vali Al, ziyaretlerinin devamında, Mardin’in Dargeçit ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucunda yaralanarak tedavi gördüğü Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ali Erdinç’in ailesine ziyarette bulundu. Şehidimizin babası Şemsettin Erdinç, annesi Ayşe Erdinç ile bir süre sohbet eden Vali Kerem Al, ailenin herhangi bir ihtiyacı olması durumunda Devlet olarak her zaman destek olacaklarını kaydetti.

Vali Al, ziyaretlerinin bitiminde Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de baş sağlığı ve sabır dileklerini iletti.

Ömer Ali TURUNÇ