VALİ KEREM AL : ”RAMAZAN BAYRAMI TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRSİN”

 

VALİ KEREM ALOsmaniye Valisi Kerem Al, “Birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin hatırlandığı, manevi hassasiyetlerimizi geliştiren, bereket ikliminin herkesi kuşattığı bir Ramazan Bayramı’nı daha huzur içinde karşılamanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Vali Kerem AL, şunları söyledi:

Toplumsal yaşantımızda çok önemli ve anlamlı bir yeri olan bayramlarımız sevginin, saygının ve hoşgörü ortamının pekiştiği, kaygı ve tasaların geri plana itildiği, insani ilişkilerin güçlendiği, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği,  gönüllerimizi barışa, huzura, kardeşliğe ve esenliğe açtığımız, umutlarımızın canlandığı özel günlerdir.

Bu özel günleri akraba, dost, komşu, hasta, engelli ve ihtiyaç sahibi insanları ziyaret ederek geçirmeli; sevinçte ve kederde onlarla birlikte olduğumuzu göstermeli, bayram gününde onların gönüllerini alarak, muhtaç durumdaki insanlara maddi ve manevi desteklerimizi ulaştırmalıyız. Ayrıca, bu cennet vatanda milletimizin huzur ve güven içinde yaşaması için büyük fedakârlıklarda bulunan şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerini ve gazilerimizi ziyaret ederek onları sevgiyle kucaklamalıyız. Bu coşkulu kaynaşma gününde mutluluğun dışında kalmamaya ve hiç kimseyi unutmamaya özen göstermeliyiz. Unutulmamalıdır ki bayram, bir çocuğun yüzündeki tebessümdür, bir yetimin gülmesidir, bir yaşlının ellerinin mutluluktan titremesidir, bayram; hayattır ve hayat paylaşılınca güzeldir.

Vali Kerem Al, mesajını “Bu duygu ve düşüncelerle, Cebelibereket’in yiğit evlatları olarak, milletimizi güçlü kılan gönül medeniyetimizin kazandırdığı yüksek insani değerlerimiz ve birlik ruhu ile bu bayramı da eksilmeyen bir coşku ve heyecan içinde kutlayacağımıza tüm kalbimle inanıyor, Ramazan Bayramının başta tüm insanlığa, İslam âlemine, ülkemize Osmaniye’mize hayırlar getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum” diyerek tamamladı.

Ömer Ali TURUNÇ