VALİ COŞKUN:”HUZURLU BİR YAŞAM İÇİN HERKESE BİR GÖREV DÜŞÜYOR”

Huzur Toplantısı Selimiye MahallesiToplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sunumla vatandaşlar; konut güvenliği, genel güvenlik önlemleri, dolandırıcılık olaylarının önlenmesi, düğünlerde silah atılmasının önlenmesi konusunda bilgilendirildiler.

Vali Ömer Faruk Coşkun, Selimiye Mahallesi’nde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Huzur Toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya Vali Coşkun’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Akkuş ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da katıldı.

Toplantının başında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sunumla vatandaşlar; konut güvenliği, genel güvenlik önlemleri, dolandırıcılık olaylarının önlenmesi, düğünlerde silah atılmasının önlenmesi konusunda bilgilendirildiler.

Sunumun ardından konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bugün Emniyet Müdürlüğümüzden arkadaşlarımız genel konut güvenliği, dolandırıcılık, düğünlerde silah atılmasının önlenmesi ve genel asayiş olayları gibi konularda vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken hususları siz değerli mahalle sakinlerimizle paylaştılar. Elbette, Emniyet Müdürlüğümüz ve diğer kolluk güçlerimiz, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gerekli her türlü tedbiri alıyorlar. Ama bunun yanında siz değerli vatandaşlarımıza da düşen görevler var.  Bu nedenle sizlerden beklentimiz sizlere güvenlik konusunda anlatılan hususlarda gerekli hassasiyeti göstermeniz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Toplantıda mahalle sakinlerinin iletmek istedikleri sorun ve talepleri dinleyeceklerini ve bunlara hep birlikte çözüm arayacaklarını söyleyen Vali Coşkun, daha sonra sözü mahalle sakinlerine bıraktı.

Toplantının devamında Selimiye Mahallesi sakinleri talep ve sorunlarını Vali Coşkun’a ilettiler.

Söz almak isteyen tüm vatandaşları tek tek dinleyen Vali Coşkun, katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek, “Mahallenizin sorunlarına duyarlılık göstererek bu toplantıda taleplerinizi, sorunlarınızı bizlere iletmenizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlere iletmiş olduğunuz sorun ve talepleri tek tek değerlendireceğiz, imkânlarımız ölçüsünde, öncelik acil olanlar olmak üzere, çözmek için hep birlikte gayret göstereceğiz.” dedi. Toplantının başında dile getirilen emniyet tedbirlerine hassasiyetle uyulmasını bir kez daha vatandaşlarımızdan rica eden Vali Coşkun, ilimizde huzur ve güven içerisinde hep birlikte yaşamamız için gösterilecek duyarlılığın önemli olduğunu kaydetti.

Toplantı sonunda, mahalle sakinleri Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensuplarına talep ve sorunlarını dinledikleri için teşekkür ettiler.

Toplantının ardından, okulun öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Ömer Faruk Coşkun, mahalle sakinleri ile yapılan toplantı nedeniyle okulda bulunduğunu bu vesile ile öğretmenleri de ziyaret ederek, talep veya sorunları varsa dinlemek istediğini belirterek, “Öğretmenlerimiz eğitimin temel taşı, dolayısıyla onlar olmadan eğitimde başarıyı yakalamamız mümkün değil. Evlatlarımızın yetiştirilmesinde fedakâr bir şekilde, gayretle görevlerini yerine getiren kıymetli öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.“ diye konuştu. Okul idaresi, öğretmen, okul aile birliği üyeleri ve veliler arasındaki koordinasyon ve uyumun öğrencinin başarısındaki önemini de vurgulayan Vali Coşkun, “Çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları ve ilimizin eğitimdeki başarısının daha da artması için hep birlikte gayret gösteriyoruz.”dedi.

  1. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmenleri Vali Coşkun’a ziyareti nedeniyle teşekkür ettiler.

Ömer Ali TURUNÇ