VALİ COŞKUN VE MİLLETVEKİLLERİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

 vali ve milletvekilleri işyerleri ziyaretiValimiz Ömer Faruk Coşkun, 2019 Yılı Milli İstihdam Seferberliği çerçevesinde İŞKUR’un İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Programı kapsamında gençlere yeni istihdam imkânı sağlayan Özel Yeni Hayat Hastanesi, Özel İbni Sina Hastanesi ve Ertürk Tekstil’de yeni istihdam edilen gençlerle bir araya geldi. Vali Coşkun’un ziyaretlerinde, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak da yer aldı. Program kapsamında Özel Yeni Hayat Hastanesi 30, Özel İbni Sina Hastanesi 30 ve Ertürk Tekstil 40 kişiye istihdam sağlamıştı.

Özel Yeni Hayat Hastanesi, Özel İbni Sina Hastanesi ve Ertürk Tekstili ziyaret eden Vali Ömer Faruk Coşkun ile Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, yeni istihdam edilen gençlerle bir süre sohbet ederek, başarı dileklerini ilettiler.

Milletvekili İsmail Kaya, yeni istihdam edilen gençlere başarılar dileyerek “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hükümetimiz bir istihdam seferberliği başlattı. Türkiye’de tüm illerimizde işverenlerimizi bu anlamda destekliyoruz. Onlar da yeni iş imkânları oluşturarak sizlere iş kapıları açıyor. Hepinize hayırlı olsun” dedi.

Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise “İşe girene kadar birileri size referans olabilir. Ama siz, siz olun, siz kendi kendinize referans olun. Bunun da en önemli ayağı işinize sahip çıkmaktır. Çünkü emek hiçbir zaman karşılıksız kalmaz” diye konuştu.

Yeni istihdam edilen personellere hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Ömer Faruk Coşkun ise şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu istihdam seferberliği çerçevesinde İŞKUR Müdürlüğümüz tarafından yapılan program kapsamında sizler burada işe başladınız. Bizler de sizlerin heyecanını ve mutluluğunu paylaşmak üzere sizleri ziyaret ediyoruz. İşverenlerimize, istihdam seferberliğine destek verdikleri için teşekkür ediyoruz.  Hepinize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, sizlere işlerinizde başarılar diliyorum.”

Ali Celal KAYMAK