Vali Coşkun, spor tesisleri hakkında bilgi aldı

2 cVali Ömer Faruk Coşkun, spor tesislerinde incelemelerde bulundu. Bocce Salonu inşaatı, Sentetik Çim Yüzeyli Hokey Sahası, Tosyalı Spor Salonu, Olimpik Yüzme Havuzu, Merkez Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, Olimpik Atletizm Pisti, Gençlik Merkezi ve Merkez Spor Salonu’nu ziyaret eden Vali Coşkun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’den tesisler hakkında bilgi aldı.

Vali Coşkun, ilk olarak 2018 yılının Mayıs ayında tamamlanması planlanan Bocce Salonu inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatın geldiği aşama hakkında bilgi alan Vali Coşkun, daha sonra Sentetik Çim Yüzeyli Hokey Sahası’nı ziyaret etti.

İncelemelerinin devamında, 2000 kişi seyirci kapasiteli, uluslararası basketbol, voleybol, hentbol müsabakalarına uygun, içerisinde spor salonları, kafeterya, sauna, sağlık odası, soyunma odaları bulunan Tosyalı Spor Salonu’nu da ziyaret eden Vali Coşkun, daha sonra Olimpik Yüzme Havuzuna geçerek, İl Müdürü Demir’den bilgi aldı. Ökkeş Demir, 500 kişi seyirci kapasiteli Tesisin, olimpik standartlarda 10 Kulvarlı, 25m x 50m ölçülerinde havuza sahip olduğunu, ayrıca çocuk havuzu, fitnes salonu, sauna, spor salonları, soyunma odaları, kafeterya bulunduğunu kaydetti.

Programının devamında Merkez Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, Olimpik Atletizm Pisti, Gençlik Merkezi, Merkez Spor Salonu’nda incelemelerde bulunan Vali Ömer Faruk Coşkun, ilimizde yaşayan çocuk ve gençlerin başarılı olmalarında, aldıkları eğitim kadar beden sağlıklarının da önemli olduğunu belirterek, “Çocuklarımız, sporda oldukça başarılılar. İlimize kazandırdıkları dereceler ve madalyalar bunun bir göstergesi. İlimizde gençlerimizin sporun her dalında faaliyet gösterebilecekleri tesislerimiz mevcut. Bugün bu tesislerimizi ziyaret ettik. Sporcularımızın, gelecekte ilimizi yine gururlandıracak üstün başarılara imza atacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK