Vali Coşkun, Merkez Köy Muhtarları’nın sorunlarını dinledi

2Vali Ömer Faruk Coşkun köy muhtarları ile bir araya geldi. Osmaniye Ziraat Odası Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, Osmaniye Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin, il genel meclisi üyeleri ve köy muhtarları katıldı.

Toplantının başında konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bugün köy muhtarlarımız ile bir araya gelerek taleplerini, ihtiyaçlarını, sorunlarını ve önerilerini dinlemek istedik. İletilen konuları hep birlikte istişare ederek, birlikte çözüm bulmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Osmaniye Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin toplantının Ziraat Odası’nda düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Ali Kama da düzenlenen toplantı için Vali Coşkun’a teşekkür ederek, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, daha sonra köy muhtarlarına sözü bırakarak sorun, öneri ve taleplerini dinledi. Toplantıda kurum müdürleri de söz alarak kurumlarının yaptığı çalışmalar konusunda bilgi verdiler.

Toplantının sonunda konuşan Vali Coşkun, “Bugün bize iletmiş olduğunuz tüm bu ihtiyaçların en kısa sürede karşılanmasını ve sorunların bir an önce çözülmesini arzu ediyoruz ancak takdir edersiniz ki bütçe imkânlarımız tüm bu hizmetleri bir anda yapmamıza imkân vermiyor. Bu nedenle, önceliğimiz acil olanlar olmak üzere, sorunlarınızı çözmek, taleplerinizi karşılamak için hep birlikte gayret göstereceğiz. Sorunların çözümü noktasında karşılıklı işbirliği, sizlerin desteği ve katkısı çok önemli” dedi.

Köy muhtarları Vali Coşkun’a gerek kendilerini zaman zaman köylerinde ziyaret ettiği gerekse yapılan toplantılarda köylerinin sorun ve taleplerini dinlediği için teşekkür ettiler.

Toplantı sonunda Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Ali Kama tarafından Vali Coşkun’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Ömer Ali TURUNÇ