VALİ COŞKUN: “KÖPRÜ GÖREVİ GÖREN MUUHTARLARIMIZI KUTLUYORUM”

VALİDEN  MUHTARLI SEVİNDİREN ZİYARETVali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ahmet Özener ve Derneğin Yönetim Kurulu üyesi muhtarlar tarafından karşılanan Vali Coşkun, Dernek binasında muhtarla bir süre sohbet etti.Dernek Başkanı Ahmet Özener, Vali Coşkun’a tüm muhtarlar adına ‘hoş geldiniz’ diyerek, “Sayın Valimiz, göreve başladığı günden bu yana bizlerin yanında oldu. Tüm muhtar arkadaşlarım adına kendisine teşekkür ediyorum. ”diye konuştu.

Muhtarlarımızın varsa sorun, talep ve önerilerini dinlemek için bugün Osmaniye Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ettiğini ifade eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Muhtarlarımızla çeşitli toplantılar vesilesi ile sık sık bir araya geliyoruz. Bugün de kendilerini ziyaret edelim, muhtarlarımızla hasbıhal edelim istedik. Bizi misafir ettikleri için Dernek Başkanımıza ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. ”diye konuştu. İlimizde vatandaşlarımızın en iyi koşullarda yaşaması için elbirliği ile gayret gösterildiğini belirten Vali Coşkun, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Muhtarlarımız vatandaşlarımızla devletimiz arasında önemli bir köprü oluşturuyor. Bu nedenle muhtarlık müessesi çok önemli bir konuma sahip. Tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. ”dedi.

Ziyaretinin devamında muhtarlarımızla bir süre sohbet ederek söz almak isteyen muhtarların ilettiği sorun, talep ve önerileri dinleyen Vali Coşkun ziyaretinin sonunda yaptığı konuşmada, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Belediyemiz, Valiliğimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız ve muhtarlarımızla birlikte el ele, gönül gönüle vererek sorunlarımızı, öncelikli olarak acil olanlar olmak üzere çözmek için gayret göstereceğiz”dedi.

Muhtarlarımız da Vali Ömer Faruk Coşkun’a nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür ettiler. Vali Coşkun, ziyaretinin ardından tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, Dernek binasında ayrıldı.

Ömer Ali TURUNÇ