Vali Coşkun, Hasanbeyli ilçesini ziyaret etti

1Vali Ömer Faruk Coşkun, Hasanbeyli’de köy muhtarları ile bir araya geldi. İlçe ziyaretinin ilk bölümünde Hasanbeyli Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Coşkun, bir süre önce görevine başlayan Kaymakam Cuma Kılınç’a başarılar diledi. Ziyaret sırasında Kaymakam Kılınç, Vali Coşkun’a ilçenin genel durumu hakkında bilgi verdi.

Vali Coşkun daha sonra köy muhtarları ile bir araya geldi. Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Coşkun’un yanı sıra Hasanbeyli Kaymakamı Cuma Kılınç, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Hasanbeyli Belediye Başkanı Alpaslan Koca ve il genel meclisi üyeleri katıldı.

Vali Coşkun, köylerimizin talep ve sorunlarını köy muhtarlarından dinlemek ve çözüm aramak amacıyla toplantının düzenlendiğini ifade ederek sözü köy muhtarlarına verdi.Köylerin ihtiyaç, sorun ve taleplerinin muhtarlar tarafından dile getirildiği toplantının sonunda konuşan Vali Coşkun, taleplerin değerlendirildiğini, imkânlar elverdiği ölçüde ihtiyaçların karşılanması, sorunların çözülmesi için tüm kurumlar ile birlikte çalışıldığını kaydetti. Önceliğin acil sorunlar ve ihtiyaçlara verildiğini belirten Vali Coşkun, hizmetlerin yapılmasında birlik ve beraberlik içinde olmanın ve elbirliği ile hareket etmenin önemini vurguladı.

Sözlerinin devamında, özellikle su kullanımı konusunun altını çizen Vali Ömer Faruk Coşkun, “Su kaynağını zenginleştirmek, ilave kaynaklar getirmek su konusundaki sorunun çözülmesi için tek başına yeterli değil. Özellikle suyun iyi idare edilmesi lazım ki etkili, verimli bir şekilde suyu kullanabilelim. Bu konuda özel bir hassasiyet göstermelerini muhtarlarımızdan rica ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretinin devamında, Hasanbeyli Emniyet Amirliği Hizmet Binası ve Hasanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi inşaatlarında incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Ömer Faruk Coşkun, programının sona ermesinin ardından İlçeden ayrıldı.

Ömer Ali TURUNÇ