VALİ COŞKUN:” GÜVENLİĞE DİKKAT!”

VALİ ÇOŞKUNDAN GÜVENLİK UYARISIVali Ömer Faruk Coşkun, “Emniyet Müdürlüğümüz ve diğer kolluk güçlerimiz, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gerekli emniyet tedbirlerini alıyorlar. Ama bunun yanında siz değerli vatandaşlarımızın da bu konuda dikkat etmesi gereken hususlar var. Bu nedenle sizlerden beklentimiz sunumda sizlere güvenlik konusunda anlatılan hususlarda gerekli ihtimamı göstermeniz.”

Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Huzur Toplantısında, Fakıuşağı Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Dede Korkut İlkokulu Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Coşkun’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Akkuş ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da katıldı. Toplantı öncesinde okul bahçesindeki öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Coşkun, çocuklara derslerinde başarılar diledi.

Toplantının başında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sunumla vatandaşlar; konut güvenliği, genel güvenlik önlemleri, dolandırıcılık olaylarının önlenmesi, düğünlerde silah atılmasının önlenmesi konusunda bilgilendirildiler.

Sunumun ardından konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Emniyet Müdürlüğümüz ve diğer kolluk güçlerimiz, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gerekli emniyet tedbirlerini alıyorlar. Ama bunun yanında siz değerli vatandaşlarımızın da bu konuda dikkat etmesi gereken hususlar var. Bu nedenle sizlerden beklentimiz sunumda sizlere güvenlik konusunda anlatılan hususlarda gerekli ihtimamı göstermeniz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Toplantıda mahalle sakinlerinin iletmek istedikleri sorun ve talepleri dinleyeceklerini ve bunlara hep birlikte çözüm arayacaklarını söyleyen Vali Coşkun, daha sonra sözü mahalle sakinlerine bıraktı.

Toplantının devamında Fakıuşağı Mahallesi sakinleri talep ve sorunlarını Vali Coşkun’a ilettiler.

Söz almak isteyen tüm vatandaşları tek tek dinleyen Vali Coşkun, katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek, “Mahallenizin sorunlarına duyarlılık göstererek bu toplantıda sorunlarınızı bizlere iletmenizden dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlere iletmiş olduğunuz sorun ve talepleri değerlendireceğiz, imkânlarımız ölçüsünde, öncelik acil olanlar olmak üzere, çözmek için hep birlikte gayret göstereceğiz. ”dedi.

Toplantı sonunda, mahalle sakinleri Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensuplarına talep ve sorunlarını dinledikleri için teşekkür ettiler.

Ömer Faruk COŞKUN