VALİ AL:”OSMANİYE’NİN TÜM TALEPLERİ DİKKATE ALINIYOR”

 

FOTO2Vali Kerem Al;  “Sizin huzurunuz, birliğiniz ve beraberliğiniz devam ettiği sürece talepleriniz en kısa sürede sonuçlandırılır. Biz devlet görevlilerine düşen, bu milletin kaynaklarını sizler için kaliteli hizmete dönüştürmektir. Devletimiz, vatandaşı ile arasına mesafe koymayan, ona tepeden bakmayan bir anlayışa sahiptir” dedi.

Vali Kerem Al, ilçeye bağlı köylerin sorunlarını dinlemek üzere ziyaret ettiği Düziçi ilçesinde merkez ve köy muhtarıyla bir araya geldi. Düziçi Öğretmenevinde düzenlene toplantıda Vali Al’ın yanı sıra, Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz, İlçe Kurum Müdürleri, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı da bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç, Vali Kerem Al ve protokol mensuplarını Düziçi’nde ağırlamaktan şeref duyduğunu ifade ederek, yapılacak toplantının hayırlı olmasını temenni etti. Sözlerinin devamında Düziçi ilçesi hakkında bilgi veren Kaymakam Koç, ilçede yapılmış yatırımlar için Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekillerine ve emeği olan herkese teşekkür etti. Sözlerinin devamında Düziçi ilçesinde yapılması planlanan Çatak Barajı’ndan da söz eden Kaymakam Mustafa Koç, “İlçemiz kalkınması adına hayati bir öneme sahip olan Çatak Barajı’nın planlama ve proje çalışmaları devam etmektedir. Bu konu, ilçemiz için bir hayaldi, inşallah bu hayal gerçek olacaktır. Köy sakinlerimiz de ümidini bu projeye bağlamış durumdadır. Barajın tamamlanması ilçemiz adına çok büyük önem arz ediyor” dedi. Kanlıgeçit-Düziçi arası duble yol yapımının proje aşamasına geldiğini de belirten Kaymakam Koç, yolun tamamlanmasının ilçe halkının en büyük arzularından biri olduğunu söyledi. İlçede bulunan hastanenin kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle 150 yataklı yeni bir hastane yapımı için yer tespiti ve tahsisi çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç, Düziçi ilçesinin Kadirli ve Kahramanmaraş’ın Andırın ilçelerine bağlantı yollarının iyileştirilmesi konusunda da destek istedi.

Toplantıda konuşan Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ise toplantı öncesinde Düziçi ilçesine bağlı köylerin sakinleri ile bir araya geldiklerini ifade ederek, devlet millet kaynaşmasının, bir ve beraber olmanın yansımasını hep beraber temin etmeye çalıştıklarını kaydetti. Zaman zaman köyleri ve ilçeleri ziyaret ederek, oradaki sorun ve talepleri yerinde dinleyen Vali Kerem Al’a da teşekkür eden Dr. Suat Önal, milletin hizmetlerin en güzeline layık olduğunu ifade ederek, “Biz de bütçe imkânlarımız doğrultusunda milletimize en güzel hizmeti sunabilmenin gayret içerisindeyiz” diye konuştu. Konuşmasının devamında Çatak Barajı’nın Düziçi ilçesinde herkesin hayali olduğunu söyleyen Önal, “İnşallah bu senenin sonunda doğru Çatak Barajı’nın ihalesi yapılacak daha sonra da yapım sürecine geçilecektir” dedi.

Kamu yatırımlarında hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını da ifade eden Dr. Suat Önal, “Yeter ki devlet millet ile el ele olsun. Bunun yansımasını da Düziçi ilçemizde zaten görüyoruz. Burası Karacaoğlan’ın memleketi, buradan yiğitler çıkar. Burası yiğitler, şehitler diyarıdır. Birliğimizi ve beraberliğimiz muhafaza edeceğiz, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız. Asıl olan devletimizin ve milletimizin bekasıdır. Bu noktada da, şükürler olsun, el ele, omuz omuzayız” diye konuştu.

Vali Kerem Al ise yaptığı konuşmada, düzenlenen toplantıda muhtarların talep ve sorunlarının dinleneceğini belirterek, “Sizin huzurunuz, birliğiniz ve beraberliğiniz devam ettiği sürece talepleriniz en kısa sürede sonuçlandırılır. Biz devlet görevlilerine düşen, bu milletin kaynaklarını sizler için kaliteli hizmete dönüştürmektir. Devletimiz, vatandaşı ile arasına mesafe koymayan, ona tepeden bakmayan bir anlayışa sahiptir. Bizler de bu anlayışı ilimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde hâkim kılmaya çalışıyoruz. Sizlerin bize ilettiğiniz talepleri, imkânlar ölçüsünde değerlendirmeye çalışacağız. Hükümetimiz bizlere her konuda destek veriyor. Osmaniye’nin tüm talepleri dikkate alınıyor. Osmaniye Milletvekillerimiz de bu konuda canla başla çalışıyorlar” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Kerem Al, Düziçi merkez ve köy muhtarlarını sorun ve taleplerini dinledi. Toplantı sonunda konuşan Vali Kerem Al, zaman zaman bu tür toplantıların gerçekleştirileceğini belirterek, iletilen tüm sorun ve taleplerin değerlendirmeye alınacağını ve imkânlar ölçüsünde, öncelik acil olanlar olmak kaydıyla, çözüm getirme gayretinde olacaklarını kaydetti.

Ömer Ali TURUNÇ