Vali Al’dan Akçataş Köyüne Ziyaret

 

OVB_6800Vali Kerem Al Sumbas ilçesini ziyaret etti. Beraberinde Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık ile birlikte ilçeye giden Vali Kerem Al, ilçe girişinde Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun, Sumbas Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu  ve ilçe kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Vali Kerem Al ilk olarak Sumbas Kaymakamlığını ziyaret etti. Yeni atanan Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun’a görevinde başarılar dileyen Vali Kerem Al, ziyaretinin devamında Kaymakam Coşkun’dan ilçe hakkında brifing aldı.

Programının devamında Sumbas Belediyesini de ziyaret eden Vali Kerem Al, Sumbas Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu ile bir süre görüştü. Başkan Nuhoğlu, Vali Al’a ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

1896 yılında yapılmış olan Sumbas Eski Camii’ni ziyaret ederek Cami hakkında Kaymakam Coşkun’dan bilgi alan Vali Al, daha sonra Sumbas ilçesine bağlı Akçataş Köyünü ziyaret etti.

VALİ AL’DAN AKÇATAŞ KÖYÜNE ZİYARET

Akçataş köyü muhtarı ve köy sakinleri tarafından karşılanan Vali Kerem Al, köy sakinleri ile bir araya geldi. Ziyaret amacının köy sakinlerinin varsa sorun ve taleplerini dinlemek olduğunu ifade eden Vali Al, ilk olarak köy muhtarı Serhat Vayısoğlu’ndan köyün tarihi, nüfus, ekonomi ve eğitim durumları hakkında bilgi aldı. Muhtar Vayısoğlu, köy sakinleri adına Vali Kerem Al ve protokol mensuplarına köylerini ziyaret ettikleri için teşekkür etti. Ziyaretin devamında köy sakinleri, ihtiyaç ve taleplerini dile getirdiler.

İlin tüm ilçe ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın en iyi koşullarda yaşaması için gayret gösterdiklerini belirten Vali Al, imkânlar ölçüsünde, en acil olan ihtiyaçlar öncelikli olmak üzere sorunların çözülmesi ve taleplerin karşılanması için çaba sarf ettiklerini ifade etti. Akçataş Köyünün çok güzel bir köy olduğunu ifade eden Vali Kerem Al, Akçataş Köyü sakinlerine sıcak misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu da Akçataş Köyü sakinleri ile bir arada bulunmaktan ve sohbet etmekten mutluluk duyduklarını kaydettiler.

Vali Al’ın Sumbas programı, Sumbas Çayı ve Şarlak Şelalesinde yaptığı incelemelerin ardından sona erdi.

Ömer Ali TURUNÇ