VALİ AL: “CEBELİBEREKET’İN ASİL İNSANLARINA  HİZMET ETMEKTEN ONUR VE MUTLULUK DUYDUM”

 

 

OVB_1485        Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Osmaniye’deki görevi son bulan Vali Kerem Al onuruna veda programı düzenledi.

Programın başında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından hazırlanmış, Vali Kerem Al’ı ve yaptığı hizmetleri anlatan kısa film gösterildi.

Osmaniye OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı, “Osmaniyeliler Sayın Valimiz Kerem Al’ı çok sevdi.  Valimiz giderken hoş bir seda bırakarak gidiyor. Osmaniyeliler onu asla unutmayacaktır” diye konuştu. Vali Kerem Al’ın iş dünyasının her zaman yanında olduğunu ifade eden Tosyalı, “Sayın Valimiz, ilimizin ekonomisinde taşın üstüne bir taş daha koyabilmek için uğraş verdi. Ticaretimizin, sanayimizin ve turizmimizin gelişmesi için sonuç odaklı çalışmalara teşvik etti. Bize ağabeylik yaptı. Bir ilin gelişmesi, kalkınması ildeki kanaat önderlerinin el ele vererek çalışması ile mümkündür. Sayın Valimiz, ilimize atandığı günden bu yana bunun çok güzel bir örneğini il olarak yaşadık. İnsanın yaptığı hizmetler, iyilik hep ardından takdir ediliyor. Sayın Valimiz de şehrimizin gelişmesi, kalkınması için kıymetli hizmetler yaptı, güzel işlerin başlangıcına vesile oldu. Bütün hizmetleri için Osmaniye sanayisi adına Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Kadir Kara ise “Sayın Valimiz karizması, duruşu ve babacanlığıyla olaylara yaklaşımları ve çözüm önerileriyle, meseleleri çözme noktasında göstermiş olduğu itidalle kendisinde çok şey öğrendim. Osmaniye bugün huzurlu ve mutlu bir kent olarak yaşamını sürdürüyorsa, bunda Sayın Valimizin çok büyük katkıları var” diye konuştu.

 

Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer “Osmaniye’nin dört bir yanında şehit cenazelerinde babalarına ağlayan çocukların, Cevdetiye Kanalında meydana gelen kazada çocuklarına ağlayan babaların yanında olan Sayın Valimizin o anlardaki davranışları beni bugün buraya getirdi. O çocuklarımıza devletin elini uzatan Sayın Valimizin yanında olmak bugün benim için bir görevdi” dedi.

 

Son olarak konuşan Vali Kerem Al ise “Bu güzel ilde bu şirin coğrafyada yaşama kısmetimiz bu kadarmış. Hayatımın 33 ayını, önemli bir zaman dilimini, burada, sizlerle beraber geçirdim. Bu güzel ilin Valiliğini yapmaktan, Cebelibereket’in asil insanlarına hizmet etmekten onur ve mutluluk duydum. Bugün, Osmaniye’den ayrılmanın buruk hüznünü yaşıyorum. Şuna inanın; kalbimin bir parçası her zaman burada olacak. Burada güzellikler yaşandı, güzel dostluklar kuruldu. Bunlar unutulmaz. Bana bu imkanı veren Devlet erkanına, hizmet esnasında her türlü desteği sağlayan toplumun tüm kesimlerine şükranlarımı sunuyorum. Bu görevler milletin makamlarıdır. Hiç şüphesiz birer emanettirler. Vakti gelince elveda  denir. Görev yaptığım süre zarfında bilgimi, birikimimi bu ilin hizmetine sunmaya çalıştım. Yapılanlar yeterli olmayabilir belki daha güzeli de yapılabilirdi. Görevim boyunca, birleştirici olmaya, kuşatıcı olmaya, insanların ortak değerlerini, ortak yaşam alanlarını çoğaltmaya çalıştım. Vakit geldi, görevimi daha önce birlikte çalıştığım genç bir kardeşime devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yeni Valimize başarılar diliyorum. Ona da bana gösterdiğiniz desteği esirgemeyeceğinizden şüphem yok. Gönlüm ve kapım her zaman hepinize açık olacak. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

 

Konuşmasının ardından Vali Kerem Al’a Osmaniyeliler Derneği Başkanı Talip Ersoy, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve Osmaniye OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı tarafından plaket takdim edildi.

Ömer Ali TURUNÇ