ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YAZ TATİLİ ÇALIŞMA İMKANI

çalışma haberiOsmaniye Çalışma ve İş Kurumu[İŞKUR] İl Müdürlüğü üniversite öğrencilerine yaz tatil döneminde çalışma imkânı sağladı.

İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Yunus Emre AKALIN; “Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak tam kadro ile bu ve benzeri programların uygulanmasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Bakanlığımız tarafından ilk defa uygulanan Sosyal Çalışma Programı [SÇP] ve diğer programların amacına uygun, kurumların işleyişine yardımcı olacak, katılımcıların mesleki beceri ve deneyim kazanmalarını sağlayacak şekilde devam edecektir” dedi.

 TERCİH ETTİKLERİ KURUMLARDA İŞBAŞI YAPTILAR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Sosyal Çalışma Programı [SÇP] kapsamında üniversite öğrenimine devam eden öğrenciler, kura yöntemi ile belirlenerek tercih ettikleri kurumlarda iş başı yaptı.

 KURUM ZİYARETLERİ YAPILDI

 İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Yunus Emre AKALIN, Şube Müdürü Deniz AYDIN ve personel Mustafa ÇOBANOĞLU tarafından söz konusu programın uygulandığı Müze Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ziyaret edildi.

 ÖĞRENCİLER İŞBAŞINDA ZİYARET EDİLDİ

Yapılan ziyaretlerde İl Müdür Yardımcısı AKALIN; “Kamu hizmetlerine katılımlarını teşvik etmek ve mesleki tecrübelerinin geliştirilmesine katkı sağlamak için başlatılan “Sosyal Çalışma Programı” mızdan yararlanmaya hak kazanan gençlerimizi işbaşında ziyaret ettik. Söz konusu programda katılımcı olan öğrencilerimiz;

  • Doğanın korunması.
  • Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
  • Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
  • Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.”

alanlarında çalışmaktadırlar. Öğrencilerimiz haftada üç gün olmak üzere bu yıl için azami 39 gün çalışacaklardır.

ÇOK VERİMLİ BİR HİZMET

Günlük çalışmanın 8 saat olduğu programda gençlerimiz çalıştıkları her gün için 67,36.-TL tutarında ödemeye hak kazanacaklar. Ziyaretimiz esnasında yaptığımız görüşmelerde; yapılan uygulamanın hem kurum için hem de öğrencilerimiz için çok verimli olduğu yönünde dönüşler aldık.

Gençlerimiz; işi öğrenmede gayretli olduklarını, gelecek hayatlarını şekillendirmede yön gösterici deneyimler edindiklerini veüstlendikleri görevi sorumluluk bilincinde memnuniyetle yaptıklarını belirtti.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak tam kadro ile bu ve benzeri programların uygulanmasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Bakanlığımız tarafından ilk defa uygulanan Sosyal Çalışma Programı [SÇP] ve diğer programların amacına uygun, kurumların işleyişine yardımcı olacak, katılımcıların mesleki beceri ve deneyim kazanmalarını sağlayacak şekilde devam edecektir” dedi. Hasan KILIÇ