Üniversite öğrencilerinden Altunkaynak’a Ziyaret

işkurİŞKUR tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Sosyal Çalışma Programı ile toplamda 90 üniversite öğrencisi, yaz boyunca İlimizde kamu kurumlarında çalıştılar.

Doğanın korunması, Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, Kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi çeşitli alanlarda çalışan öğrenciler İl Müdürü Ahmet Altunkaynak’ı ziyaret edip böyle bir programı düzenleyerek kendilerine destek oldukları için teşekkür ettiler. Sosyal Çalışma Programının her yaz döneminde uygulanmasını ve devam etmesini istediklerini belirttiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtenİl Müdürü Altunkaynak, Kurum olarak yaz aylarında öğrencilerin tatil dönemlerinde bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışmalarını, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilmelerini sağlayacak şekilde çeşitli kamu kurumlarında istihdamını sağladık. İmkanlarölçüsünde yeni yılda da sizlerin yanında olmaya ve desteklemeye devam edeceğiz, dedi.

Hasan KILIÇ