ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN TAKDİRE ŞAYAN ETKİNLİK…

 

 

hasreteÜlkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı Ortaöğretim birimi, Rahmetli Dava şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun şehadetinin yıl dönümünde, şehidimizin hatırasını canlı tutmak için, Şehidimizin bütün Ülkücü camiaya yazdığı mektubu halka dağıttı.

ŞEHİDİMİZ MUSTAFA PEHLİVANOĞLU’NUN YAZDIĞI MEKTUP:

Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yaşa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı islemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakkın ve Onun Resulünün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah’ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah’ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah’tan bulsunlar. Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır.

Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin.

Son olarak, abime, yengeme, yiyenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah’ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim.

                                                                                                                             (Mustafa Pehlivanoğlu)

OSMANİYE ÜLKÜ OCAKLARINI KUTLUYORUZ

Biz de basın olarak Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı  Fatih EROĞLU ve yönetim kurulu üyelerini,  12 Eylül 1980 darbesi sonrası asılarak idam edilen ilk  ülkücü şehit  MUSTAFA PEHLİVANOĞLU’na  AHDE VEFA adına gösterdiği bu örnek hareketten dolayı kutluyor, teşekkür ediyoruz. Hasan KILIÇ