Ulaşlı Topluluklarından Geleneksel Kurtuluş Bayramı Etkinliği

ulaşlı toplulukları kurtuluş gecesi düzenlendi (8)Dernek Başkanı Baki Teke, Belediye Başkanı Kadir Kara’ya ve tüm katılımcılara teşekkür ederek Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılını kutladı.

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Ulaşlı toplulukları kurtuluş gecesi düzenlendi.

Osmaniye Belediyesinin destekleriyle Ulaşlı Toplulukları Kültür Araştırma Geliştirme ve Bilim Derneği’nin düzenlediği etkinlik 7 Ocak Parkı içerisinde bulunan dernek binası önünde yapıldı.

Açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Baki Teke, Belediye Başkanı Kadir Kara’ya ve tüm katılımcılara teşekkür ederek Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılını kutladı.

Etkinlik daha sonra günün anlam ve öneminin anlatılması, şiirlerin okunması ve türkülerin söylenmesiyle devam etti.

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAY

Ulaşlı toplulukları kurtuluş gecesi programının sonunda davul zurna eşliğinde Başkan Kadir Kara ve tüm katılımcılar halay çekti.

Geceye, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamed Doğar, siyasi parti il, merkez ilçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hasan KILIÇ