ÜİD, sosyal sorumluluk projesine imza attı

 

IMG_20161214_202106Osmaniye Engelliler Platformu ve Osmaniye Ülkücü İşçiler Derneği (ÜİD), ortak bir projeye imza atarak iki engelli bireye tekerlekli sandalye hediye etti.

Maganda kurşunuyla hayatının baharında engelli yaşama mahkum edilen Ahmet Fidansoy ve akraba evliliği sonucu kemik erimesi hastalığına yakalanan Maruf Özkan, tekerlekli sandalyelerine kavuştu.

Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Murat Kumcu: “Ülkücü İşçiler Derneği ve Engelliler Platformu olarak engelli kardeşlerimize bir nebze umut olup aramızdaki engeli kaldırmak için 2 kardeşimize tekerlekli sandalye hediye ettik. Bu hayır işine vesile olan Engelliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk Bey’e teşekkür ederiz. Tüm STK’lar olarak engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için sorumluluk şuurunu, empati kültürünü, dayanışma ve yardımlaşma duygusunu muhakkak surette canlı ve aktif tutmalıyız. Sorumluluk bilinci içinde Ülkücü İşçiler Derneği olarak engelli kardeşlerimizin, hayatın her alanında hak ettikleri seviyelerde bulunmaları için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Engelliler Platformu Başkanı Mimar Haydar Aktürk ise, “Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamamız gerekiyor ve hayata bakışımız da bu yönde olmalıdır” dedi.

Aktürk, “Böyle hassas bir konuya değinen Ülkücü İşçiler Dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Engelliler Platformu olarak amacımız engelliler konusunda çalışmalar yapmak, toplum ve engellileri kaynaştırmaktır. Sivil Toplum Kuruluşları’nın birlik ve beraberlik örneği sergileyerek, her konuda başarı sağlayacağına inanıyorum. Toplum olarak aramızdaki engelleri kaldırmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Her iki engelli vatandaşın evinde gerçekleştirilen ziyarette de engellilere devlet tarafından yapılan yardımlar konusunda bilgiler de verildi.

Ali Celal KAYMAK