TURP İŞÇİSİ KADINLARI SEVİNDİREN YARDIM

 

TURPTürkiye’nin turp ihtiyacının önemli bir kısmının karşılandığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Cumhuriyet Halk Parti Kadirli ilçe başkanlığı tarafından turp sektöründe çalışan kadın işçilere termal çorap dağıtıldı.

”Termal Çorapla Turp Gibi” sloganıyla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi gereği turp yıkama havuzlarını doktor eşliğinde ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partililer soğuk suda çalışan kadınlara sağlıklarını nasıl koruyacakları hakkında bilgi verirken birer tane de termal çorap hediye ettiler.

Dr. Zübeyde Usanmaz turp işinde çalışan kadın işçilere soğuk suda çalışmalarından dolayı oluşabilecek bedensel rahatsızlıklardan nasıl korunacakları hakkında bilgi verirken proje ekibi de işçilere termal çorap hediye ettiler.

Bu projenin turp sezonu boyunca süreceğini ifade eden CHP ilçe başkanı Mehmet Döğüşçü ise ”Sağlık her şeyin başında gelir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak işçilerimizin , özellikle de kadın işçilerimizin sağlığını düşünmek zorundayız. Bu hem insan olarak hem de partimizin sosyal anlayışı gereğidir” diye konuştu.

Menderes ÖZAT