TURP İŞÇİLERİ, TRUMP’U PROTESTO ETTİLER

2Tarım işçilerinden Raziye Görgel, Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasını isteyerek, “Turp işçileri olarak Trump’ı kınıyoruz. İslam aleminin birlik içerisinde kınamasını istiyoruz. Kudüs’ün Filistin’e ait olarak kalmasını istiyoruz. Birlik ve beraberlik çağrısı yapıyoruz. Kudüs, yahudilerin olamaz.” Dedi.

 Türkiye’nin turp ihtiyacının büyük bölümünün karşılandığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, tarım işçileri ve üreticiler ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasını protesto etti.

Turp tarlasında ve Savrun Çayı’daki turp işçileri ile üreticiler, “Kudüs İslamındır” pankartı açarak ellerinde Türk bayrağı ve dövizlerle ABD’nin aldığı karara tepki gösterdi. Üreticilerden Mustafa Durmuşoğlu, tepki amacıyla ABD Başkanı Donald Trump’ın fotoğrafını yakarken, bazı üreticiler ise yırtarak yere atıp tepeledi.

KUDÜS, FİLİSTİN’İNDİR

Durmuşoğlu, tarlada yaptığı açıklamada, Kadirlili turp üreticileri olarak Trump’ı kınadıklarını belirterek, “Kudüs, Filistin’indir. Filistin’e ait olarak kalacaktır. Trump’ı kınıyor ve lanetliyoruz.” dedi.

TURP İŞÇİLERİ OLARAK TRUMP’I KINIYORUZ

Tarım işçilerinden Raziye Görgel ise Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasını isteyerek, “Turp işçileri olarak Trump’ı kınıyoruz. İslam aleminin birlik içerisinde kınamasını istiyoruz. Kudüs’ün Filistin’e ait olarak kalmasını istiyoruz. Birlik ve beraberlik çağrısı yapıyoruz. Kudüs, yahudilerin olamaz.” diye konuştu.

KUDÜS, İSLAM ŞEHRİDİR

Ülkesindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve tarım işçiliği yapan Suriyeli Mustafa El Mustafa da bıçakla turpu keserek, “Kudüs’ün İslam şehridir. Müslümanlara aittir. Allahuekber, Allahuekber. Kahrolsun Trump.” şeklinde konuştu.

Savrun çayında turp yıkayan tarım işçileri de “Kudüs Müslümanlarındır” şeklinde

TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

Slogan atarak, Türk bayrağı açtılar, “Trump Kudüs’ten defol”, “Ey Müslüman Kudüs Filistin davası değil, kıble davasıdır”, “Kudüs Müslümanların onudurur” ve “Namazda ilk kıblemiz” gibi dövizlerle Kudüs’e destek mesajlarını gönderdiler. MENDERES ÖZAT