Türk Kızılay’a 10 kere ve üzeri kan bağışında bulunanlara madalya verildi

Türk Kızılay, Osmaniye’de Kan Bağışçılarını Madalya ile ÖdüllendirdiTürk Kızılay, Osmaniye’de en çok kan bağışında bulunan vatandaşlarımızı madalya ile ödüllendirdi. Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay İlkay Gül, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören, Türk Kızılay’ın 150. yıl tanıtım filminin gösterilmesi ile devam etti. Törenin ilk konuşmasını yapan Türk Kızılay Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Meke kan bağışı yapan tüm vatandaşlarımıza şükranlarını sundu.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ise “Türk Kızılay, tarihsel süreç içerisinde, devletimiz kurulurken her kademesinde şahitlik yapmış bir iyilik hareketidir. Mehmetçiğimiz dün Çanakkale’de yedi düvelle savaşırken, Kut’ülAmara’da Britanya’yı yerle bir ederken, biz ikinci safta yaraları sarıyor, yorgan oluyor, aş oluyor, çadır oluyorduk. Dün Afrin’de ve Cerablus’ta, bugün ise Barış PınarıHarekatı’nda Mehmetçiğimizin her an arkasında olmaya özen gösteriyoruz” diye konuştu. Ramazan Saygılı, kan bağışında bulunan tüm vatandaşlara teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Daha sonra konuşan Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ise herkesin bir gün kana ihtiyaç duyabileceğini ifade ederek, “Türk Kızılay’ımıza her anlamda maddi, manevi, kanımızla, malımızla destek vermemiz gerektiğine inanıyorum. Bu vesile ile kan bağışçılarımızı yürekten kutluyorum. Çok önemli bir davaya destek oldular” dedi. İsmail Kaya, Türk Kızılay Osmaniye Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine gayretleri nedeniyle teşekkür etti.

Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise yaptığı konuşmada, “Kimin başı darda ise kim mağdur ve mazlum durumda ise dünyanın neresine giderseniz gidin Kızılay’ımızın hilalini görürsünüz. Dini, dili, rengi, ülkesi, mesafesi ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsilen, Kızılay kurumumuz gitmiş, elini uzatmıştır”dedi. Daha önce kan bağışında bulunduğunu ve kan bağışında bulunmaya devam edeceğini ifade eden Durmuşoğlu, kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Son olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza madalya takdimi töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Gönüllü kan bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Belki birçok hayatın kurtulmasına vesile olarak çok önemli bir görev icra ettiler. Kan, muadili olmayan tek sıvı ve hayati önemi var. Dolayısıyla bütün bağışçılarımız, bunun bilincinde olarak birçok defa kan bağışında bulunmuşlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bütün vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum”diye konuştu.

Konuşmaların ardından 25 ve üzeri kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza gümüş madalyaları Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından, 10 ve üzeri kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza bronz madalyaları ise Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve protokol mensupları tarafından verildi.

Ali Celal KAYMAK