Türk Dünyası Aşıkları Başkan Kara’yı ziyaret etti

aşıklar kervanı başkana ziyaret (11)Osmaniye Belediyesi’nin himayesinde düzenlenen Korkut Ata Âşıklar Kervanı etkinliği için Osmaniye’ye Türk Cumhuriyetleri’nden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen âşıklar,Belediye Başkanı Kadir Kara’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Kırgızistan’dan gelen âşıklar, Başkan Kara’ya kendi yörelerine ait hediyeler takdim etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Kadir Kara; “Benliklerini kaybetmiş olan milletlerin var olması ayakta kalması mümkün değil. Türk dünyasını ayakta tutan temel değerleriyle Türkiye cumhuriyetinin varlığı da Türk Dünyası için en büyük güç en büyük değer olarak varlığını sürdürüyor. O nedenle bizlerin görevi kendi değerlerimizi korumak, kollamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Yerel yönetimler olarak rutin hizmetlerin yanı sıra kültürel hizmetlerin de verilmesine inandığımız için bu tip organizasyonlar bize sunulduğu zaman imkânlar ölçüsü içerisinde her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Değerlerin korunması yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına yaptığınız bu çalışmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Çalışmalarınızın başarıyla devam etmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.“ ifadelerini kullandı.

Başkan Kara’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Menderes Demir; “Korkut Ata Âşıklar Kervanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde start aldı. Ardından Azerbaycan’da ikincisi düzenlendi. Bu proje Osmaniye’de üçüncü ve finalini yapacağımız bir kültür sanat etkinliğidir. Osmaniye Belediyesi bu projede çok büyük bir katkı yaptı. Proje ortaklarımız katkı koydular ama esas Osmaniye Belediyesi’nin himayesinde yürüyen bir etkinlik. Sayın Başkanımız kültürel sanata özellikle Türk Kültürüne çok büyük önem veren, her fırsatta bununla ilgili çaba sarf eden bir büyüğümüz. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Türk Cumhuriyetleri’nden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen âşıklar, Başkan Kadir Kara ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ali Celal KAYMAK