Toprakkaleliler ‘Ramazan Coşkusu’nda buluşacak

 

 

Toprakkale Belediyesi’nden Ramazan EtkinlikleriToprakkale Belediyesinde Ramazan ayı münasebeti ile yapılan çalışmalar devam ediyor. Ramazan ayında Birliktelik teması ile hazırlanan çalışmalarda yardım paketleri ve iftar organizasyonu hazırlandı.

İlçe genelinde belirlenen ve dar gelirli vatandaşlar için ilçede faaliyet gösteren firmaların ve yardımseverlerin de desteği ile hazırlanan Ramazan paketlerinin dağıtımına başlandı. Ayrıca hazırlanan “Ramazan Coşkusu” isimli organizasyon ile 16 Haziran Cuma günü ilçe halkının eski Ramazan şenliklerinin doyulmaz tadıyla birlikte iftar yapıp, Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Müdürlüğü Tiyatro ekibinin de katkıları ile hazırlanan Hacivat Karagöz, Orta oyunu, Gölge oyunu, Semazen Gösterisi ve Osmaniyeli Tasavvuf Sanatçısı Hanifi Gökhan’ın konseri ile güzel bir Ramazan gecesi geçirmesi planlanıyor.

Ramazan çalışmaları hakkında açıklama yapan Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim Demirci “İlçemizde yaptığımız çalışmalar ile hayırseverlerimizin ve kendi bütçemizle hazırladığımız Ramazan Paketlerimizi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Ayrıca 16 Haziran Cuma günü ilçemizde vatandaşlarımızla birlikte iftar yapıp, eski Ramazan eğlencesini yaşatmak için hazırlıklar yaptık. İlçe sakinlerimizi büyük iftarımıza bekliyoruz” dedi.

Ali Celal KAYMAK