TDP’den Teknoloji ve Sosyal Medya Bağımlılığı konulu seminer

Polis, öğrencileri teknoloji ve sosyal medya konusunda uyardıOsmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, öğrencilerine yönelik “Teknoloji ve Sosyal Medya Bağımlılığı” konulu seminer verdi. Vatan Mahallesi’ndeki Vatan Ortaokulunda görsel sunum eşliğinde düzenlenen programda, özellikle teknoloji bağımlılığının belirtileri, bağımlılık süreci, teknoloji ile ilişkinin nasıl kurulacağı, bağımlılıktan kurtulmak için neler yapılacağı anlatıldı. Sunum sonunda ise Teknoloji bağımlılığı konusunda mini test yapıldı.
Öğrencilerin sorularını cevaplayan polisler, özellikle sosyal medya kullanımı konusunda öğrencilerin çok dikkatli olmalarını ve sanal ortamda işlenen suçlarında gerçek olduğunu ve adli cezasının bulunduğunu söyleyerek uyarılarda bulundular.
Ayrıca, internet kullanımı ve sosyal medya kullanırken dikkat edilmesi gereken bilgilerin yer aldığı broşür dağıtan ekipler, şüphelenilen durumlarda “Alo 155 Polis İmdat” hattının aramasını istediler. Vatan Ortaokulu öğrencileri ve okul idarecileri ise İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personellerine teşekkür ettiler. Eğitim semineri faaliyetlerinin, ilerleyen günlerde, orta ve lise düzeyi tüm okullarda yapılacağı kaydedildi.

İbrahim EMÜL