Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı

tarım haberiTarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen 11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’na başvuruların başladığı bildirildi.

Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, yarışma ile ilgili şunları söyledi: “Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenlenen 11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının amacı; tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın artırılması, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır. 11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasına başvurular 01/07/2019 – 30/09/2019 tarihleri arasında yapılacak olup, yarışma sonucu 04/11/2019 tarihinde açıklanacaktır.

Yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyet olarak belirlenmiştir. 2019 yılı Tema konusu “Su” olarak belirlenmiştir. Yarışmaya katılım şartları, eserlerin adlandırılması, gönderilmesi, iadesi ve kullanım hakları vb. bilgilerin detayına www.tariminsan.com, adresinden ulaşılabilir.

Ödül töreni ve sergileme tarihleri katılımcılara ayrıca bildirilecektir. Sonuçlar belirtilen tarihlerde, www.tariminsan.com, www.tarimorman.gov.tr ve www.tarimtv.gov.tr internet adreslerinden ve yarışma sosyal medya kanallarından ilan edilecek olup, ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır.”

Ali Celal KAYMAK