“Süslü Kadınlar” Pazar günü Kadirli’de Bisiklet Turuna çıkıyor

SÜSLÜ KADINLARTürkiye genelindeki 112 şehirde ve 14 ülkede eş zamanlı olarak Pazar günü yapılacak “Süslü Kadınlar Bisiklet turu” Kadirli’de de gerçekleştirilecek.  

Kadirli ayağının organize edecek Cemile Yakıcı, yaptığı açıklamada, 22 Eylül 2019 Pazar günü, saat 17.00’da, Dr. Hüseyin Kabasakal parkı içi Atatürk heykeli önünde başlayıp aynı noktada son bulacak “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu”na tüm Kadirlileri davet etti.

Turun amacının kadınları bisiklet sürmeye özendirmek olduğuna dikkat çeken Yakıcı, şöyle konuştu:

““Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” ne denk getirdiğimiz etkinliğimizde kadınlar şık kıyafetler ile süslü bisikletlere binerek kısa ve yavaş bir tur yapacaktır. 2013’te İzmir’ de başlayan turumuz, 112 şehir 14 ülkede eş zamanlı yapılacaktır.

Turumuzun amacı, daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek, aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir. Ayrıca iklim değişikliği dünyanın önde gelen sorunlarından biri ve biz “bisikleti” bu soruna da bir çözüm olarak görüyoruz. “Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu” diyoruz. Bu bir sivil toplum hareketidir. Herhangi bir kurum, kuruluş veya derneklere bağlı değiliz. Bu yıl 3.kez yapılacak turumuza yaklaşık 50  bisikletli kadın gelmesini bekliyoruz. Tur ile ilgili bilgileri  www.suslukadinlarbisikletturu.com adresinden takip edebilirsiniz.”    Menderes Özat