Sumbas’ın Bayan Kaymakamı göreve başladı

SUMBASA KAYMAKAMOsmaniye’nin Sumbas Kaymakamlığı’na atanan İdil Özdemir görevine başladı.
İçişleri Bakanlığı kararnamesi ileSumbas Kaymakamlığı’na atanan İdil Özdemir, ilçeye gelerek görevine başladı. Kaymakamlık binası önünde kurum amirleri tarafından karşılanan Kaymakam Özdemir, Sumbas ilçesinin gelişmesi ve kalkınması için elinden geleni yapacaklarını söyledi.
Kaymakam İdil Özdemir, kendisine hoş geldin ziyaretine gelen misafirleri makamında kabul etti. Bu arada İdil Özdemir Sumbas’ın ilk kadın kaymakamı unvanını da aldı.
İdil Özdemir hakkında:
1991 yılında Burhaniye’de doğdu. İlköğretimini Burhaniye’de tamamladı. 2009 yılında İzmir Kız Lisesinden mezun oldu. 2014 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2017 yılında Eskişehir Valiliğinde kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Ankara Kızılcahamam, Balıkesir Havran, Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. 9 Kasım 2017 – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bolu Seven ilçesinde kaymakam vekili olarak görev yaptı. Yurt dışı staj eğitimini İngiltere’de Sheffielde Üniversitesinde tamamladı. İyi derece İngilizce ve başlangıç düzeyde Fransızca bilmektedir.

Ali celal KAYMAK