Süleyman Dede türbesinde temizlik ve bakım çalışması yapıldı

 

Toprakkale Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor 1Toprakkale Belediyesi şehrin genel ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmalara da ağırlık veriyor. Belediye Başkanı İbrahim Demirci, Atık Pil Toplama kampanyasına destek verirken, sosyal sorumluluk çerçevesinde Süleyman Dede türbesine de gerekli ilgiyi gösteriyor.

Atık Pil Toplama konusunda açıklama yapan Başkan İbrahim Demirci, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın göndermiş olduğu Atık Pil Toplama kutularını ilçemizdeki tüm Resmi Kurumlara ve Okullara dağıtımını yapıyoruz. Belediye olarak Toprakkale’de hem çevre temizliği duyarlılığı oluşturmak hem de Atık Pil toplamaya katkı sağlamak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Bir diğer çevre çalışmasını da anlatan Başkan İbrahim Demirci, “Geri Dönüşüme yatırımlarımız devam ediyor. Cam, plastik ve karton atıkları için geri dönüşüm kutuları dağıtımı yapıyoruz. ‘Çöpleri ayır, geri dönüşüme katıl’ diyor ve geleceğimizi temizliyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer yandan manevi değerlere de önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Demirci, “Süleyman Dede türbesinde temizlik ve bakım çalışması yapıyoruz. Dini değerlerimizi koruyoruz” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK