SUCUK EKMEKLER ASKERLERE İKRAM EDİLECEK

 DSC_3412Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen sucuk ekmek festivali, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle iptal edildi.

Pazar günü yapılması planlan etkinlik için hazırlanan 2 ton sucuk ekmek, gerekli iznin alınmasıyla Hatay ve Kilis’teki askerlere ikram edilecek.

Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, hizmet binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Afrin’de düzenlenen  operasyonda şehitlerin olduğunu belirterek, saygı amacıyla 28 Ocak’ta yapılması önceden planlanan 4. Sucuk Ekmek festivalini iptal ettiklerini söyledi.

Festivalde dağıtımı yapılacak olan 2 ton sucuk ekmeğin gerekli iznin alınması halinde sınırda görev yapan askerlere ikram edileceğini anlatan Tarhan, “belediyemizce bu yıl 4’üncüsü düzenleyeceğimiz Sucuk Ekmek Festivali’ni şanlı ordumuzun sınır ötesinde başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle iptal ettik. Allah izin verirse onlara destek vermek amacıyla bu yıl festival için hazırlanan 15 bin kişilik sucuk ekmek ikramını da biz yapacağız. Hazırlıklarımıza başladık.

İzin çıkar çıkmaz belediyemiz ekipleri ve ilçemizdeki gönüllü sucukçuların da katılımı ile askerlerimize pişirerek ikram etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ise örnek davranışta bulunan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’a gazeteciler adına teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dileklerini iletti.

Toplantıya katılan sucuk ekmek ustaları da Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’ı tebrik ederek, aldığı kararı desteklediklerini bildirdiler.     MENDERES ÖZAT