SP’li Canbay ve Karaman Osmaniye’ye geldi

20171126_105238Saadet Partisi (SP) Osmaniye İl Teşkilatı’nın Kasım ayı İl Divan Toplantısı ve Temayül Yoklaması yapıldı. Toplantı, 26.11.2017 Pazar günü SP il binasında yapıldı.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Canbay ve Mehmet Karaman, İl Sorumlusu Çelebi Kehıdır, İl Başkanı Orhan Çelik ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Düziçi İlçe Başkanı Ökkeş Dağlı, Hasanbeyli İlçe Başkanı Yahya Gözübenli, Bahçe İlçe Başkanı Serhat Mengilli,Toprakkale İlçe Başkanı A.Uğur Çelik, Sumbas İlçe Başkanı Ali Gönen ile Saadet Partisi’ne veMilli Görüşe gönül vermiş çok sayıda partili katıldı.

Yoğun bir ilgilinin olduğu toplantıda İlçe başkanlarının aylık çalışma raporlarının sunumlarının ardından Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karamankonuşma yaptı. Karamankonuşmasında “2019 Mart ayında yerel seçimler yapılacak. Fakat iktidarın son dönemdeelinde bulunan belediyeler başarılı olamadıve bazı belediyelerde de bir takım sıkıntılar var. Yapılacak ilk yerel seçimlerde bir çok belediyeyi kaybetme durumundan dolayı genel seçimlerin belediyeseçimlerinden öncesine yani 15 Temmuz2018’de bir erken seçim yapılma olasılığı yüksek görünüyor. Seçimler erken de yapılsa zamanında da yapılsa, Saadet Partisi olarak biz Başkanlık için bütün partilerden oy alabilecek olan kendi adayımızı çıkaracağız ve inşallah ilk turda da Milli Görüşün adayı Başkan olarak seçilecektir” dedi.

Konuşmasında ABD’nin “YPG’ye artık silah vermeyeceğiz” açıklamasına da değinen Karaman,“Bugüne kadar 3500 Tır dolusu silahı verdiniz zaten. Adamların silaha ihtiyacı kalmadı. Bu saatten sonra silah vermeyeceğiz diye yapılan açıklamanında bir ehemmiyeti yoktur” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında NATO’da yaşanan kriz olayına da değinen Karaman,“Atatürk ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın resimlerinin düşman hedefi olarak konmasını, Saadet Partisi olarak şiddetle kınıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından 24 Aralık’ta yapılması planlanan İl Kongresi içinTemayül Yoklamasına geçildi. Temayül yoklamasına İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm ilçe başkanlarıyla birlikte yönetimleri katıldı. Önce yazılı olarak yapılan ve daha sonra sözlü olarak yüz yüze de görüşülerek gerçekleştirilen Temayül Yoklamasıyla program son buldu.

Ali Celal KAYMAK