SP Lideri Karamollaoğlu, partisinin Osmaniye il kongresine katılacak

DSC_0006[1]Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Osmaniyeİl Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Osmaniye’ye geliyor.

Konu ile ilgili Saadet Partisi İl Başkanlığı’nın düzenlediği basın toplantısında, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 27 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’da Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılacak programa katılacağı bildirildi. Karamollaoğlu, Osmaniye’deki programında Türkiye’nin gündemine ilişkin açıklamalarda da bulunacak.

Saadet Partisi Osmaniye İl Başkanı Orhan Çelik, basın mensupları ile bir araya gelerek partisinin il kongresi ile ilgili açıklama yaptı. Çelik,SP Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan 5. Olağan İl Kongresi’ne tüm Osmaniyelileri, çevre il ve ilçelerdeki vatandaşları davet etti.

Ayrıca Türkiye gündeme ile ilgili açıklamalarda da bulunan Çelik şunları söyledi: “Ülkemizin bugünlerde birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı var. Bizim başka bir vatanımız yok. Anadolu toprakları üzerinde yaşayan 75 milyon insan kardeştir. Emperyalist güçlerin Büyük Ortadoğu Projesi adım adım devam ediyor. Şu anda bu projeyi Türkiye üzerinde yoğunlaştırıyorlar. Şöyle bir etrafımıza baktığımızda, sınırlarımızda ateş çemberi var ve topraklarımıza sıçramak üzere, hatta sıçramıştır. Bu durum bana Rahmetli Erbakan Hocamızın bir sözünü hatırlattı. Rahmetli; ‘Eğer ki bir gün hedefte Suriye olursa ve orası karışırsa,bilin ki asıl hedef Türkiye’dir’ diye söylemişti. O günün şartlarında hocamızın söylediklerine gülenler, bugün gerçekliğin farkına varmıştır. Diğer yandan yeraltı kaynaklarımızı da gerektiği gibi değerlendiremiyoruz. Milli Görüş tekrar iktidar olacak ve ülkemiz refaha erecektir.”

Toplantı basın mensuplarının kongreye ilişkin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi. Başkan çelik, kongrede tek listenin olacağını söyledi.

Ali Celal KAYMAK