SOSYAL UYUM KAMPINA 183 KİŞİ KATILDI

olaya 3Aslantaş Gençlik kampına  Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa ve Osmaniye illerinden Türk ve Suriyeli 150 genç, 19 Lider, 14 kafile sorumlusu toplam 183 kişi katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı UNICEF işbirliğinde gerçekleştirilen, “Ver Elini Kardeşim” sloganı ile yola çıkılan, Türk ve Suriyeli gençlerin ensar ve muhacir kavramları etrafında sosyal hayatta, sanat, spor, gezi,kamp vb. bir çok etkinlikte bir araya gelmelerini amaçlayan,  toplamda 25 ilde Gençlik Merkezleri üzerinden yürütülen “Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi” kapsamında Aslantaş Gençlik Kampı’nda “Sosyal Uyum Kampı” başladı.

18-22 Aralık tarihleri arasında erkek dönemi ile başlayan kampa Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa ve Osmaniye illerinden Türk ve Suriyeli 150 genç, 19 Lider, 14 kafile sorumlusu toplam 183 kişi katıldı.

İkinci dönemi yine aynı illerden gelecek bayan kampçılarla 25-29 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olup, yaklaşık 200 kişinin misafir edilmesi beklenmektedir.

SOSYAL UYUM VE GENÇLİK KATILIMI PROJESİ
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülecek olan projeyle, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezleri aracılığıyla 25 ilde yaşayan Suriyeli ve Türk gençlerle sosyal uyum faaliyetleri, sanatsal, eğitsel ve kültürel faaliyetler yürütülecek. Proje kapsamında ayrıca, dil eğitimine ihtiyaç duyan Suriyeli gençlere Türkçe eğitimleri verilecek.
Proje kapsamında, gençlik merkezlerine araç ve personel desteği sağlanarak, gençlik merkezlerinin altyapısı da güçlendirilecek.

KAMP AÇILIŞ PROGRAMINDA KUDÜS DUYARLILIĞI

Kampın açılış programında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir “Sosyal Uyum Projesini yürüten bir il olarak hem proje dâhilinde hem de bu kamp vesilesi ile ensarlık görevini yerine getiriyor olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Dünyada yaşanan olaylar göstermiştir ki; bir olacağız, birlikte olacağız. Elektronik, yazılım, otomotiv, alternatif enerji sistemleri , kısaca inavosyon alanında da zirvede olacağız. İşte o zaman bugünkünden daha güçlü Kudüs Bizimdir, İslamındır diyebiliriz.

Tüm insanlığın beklediği huzuru, adaleti, barışı İslam Devletleri olarak dünya üzerinde tesis edebiliriz. Burada sizlere çok büyük görevler düşüyor.