SON BAŞVURU TARİHİ 30 HAZİRAN 2017

 

borç yapılandırma başladı (3)Vatandaşlar kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek. İki ayda bir ödemenin öngörüldüğü yeniden yapılandırmada 6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri bulunuyor.

 

Osmaniye Belediyesi’ne olan su,emlak,ilan ve reklam vergi borçlarında yapılandırma işlemleri başladı.

Osmaniye Belediyesi, Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kamuya ait borçları düzenleyen 7020 sayılı torba yasası kapsamında vatandaşlarımıza borçlarını eşit taksitle ödeme imkanı sunuluyor.

Taksit imkânından yararlanmak isteyen vatandaşlar, 30 Haziran 2017 tarihine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat ederek yapılandırma işlemlerini gerçekleştirebilecek.Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgilikanunResmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından belediyeye ait su ve emlak borçlarının da yapılandırılmasına imkan sağlandı.

Su ve Emlak borçlarının yapılandırılma şansı ile 18 aya kadar ödeme kolaylığı getirildiğini ifade eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA, konuya yönelik yaptığı açıklamada, “Yasa, belediyemize su, emlak, ilan ve reklam vergisi borçları bulunan vatandaşlarımıza yönelik taksitli ödeme imkânı tanımaktadır.Borç yapılandırmasından yararlanacak mükelleflerimizin 30 Haziran tarihine kadar Osmaniye Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri yeterli olacaktır.”dedi.

2 KEREDEN FAZLA AKSATANA İPTAL

Vatandaşlar kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek. İki ayda bir ödemenin öngörüldüğü yeniden yapılandırmada 6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri bulunuyor.

Başvuruda bulunan borçlular, bir takvim yılında 2’den fazla kez vadesinde ödememeleri ya da eksik ödemeleri halinde, yapılandırılan borçlarına ilişkin kalan taksitlerini ödeme haklarını kaybedecek.

Hasan KILIÇ