Şimdi Halep’e Yardım zamanı

Halep’te İnsanlık Ölmesin kampanyasına Osmaniye’den destekTürkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Halep’te İnsanlık Ölmesin” insani yardım kampanyası kapsamında Osmaniye Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Osmaniye Şubesi tarafından basın açıklaması yapıldı.
Türkiye Diyanet Vakfı Osmaniye İl Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Ramazan Işık, “Bütün iş adamlarımızı, bütün sanayicilerimizi, bütün esnafımızı, sanayi ve ticaret odalarımızı, sendikalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi ve milletimizin her ferdini bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz. Birkaç yıldır ülkemizin hemen yanı başındaki Suriye’de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Burada insanlık adeta katledilmekte, bebeklerin, kadınların ve yaşlıların ahı arşı titretmekte ve mazlumların feryadı yürekleri dağlamaktadır. Yaşanan bu trajedi, maalesef tüm insanların gözleri önünde cereyan etmektedir. Her fırsatta insan haklarından bahseden insanlık alemi, bugün büyük bir imtihanla yüzleşmektedir” dedi.

Açıklamasında kampanyaya destek vermek isteyenler için farklı seçenekler olduğunu bildiren Ramazan Işık, şunları söyledi: “SMS bağışı yoluyla kampanyaya katılmak isteyen hayırseverlerimiz, tüm GSM operatörlerinin faturalı hatları üzerinden “HALEP” yazıp 5601’e SMS mesajı göndererek 10 TL tutarında bağışta bulunabilecekler. Banka yoluyla destek verecekler ise Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Kuveyt Türk’te açılan hesap numaralarına Yurtiçi veya Yurtdışından EFT veya havale yaparak bağış yapabilirler. Kampanyamıza nakit olarak bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri ile tüm İl ve İlçe müftülüklerimize müracaat ederek makbuz karşılığında bağışta bulunabilirler. Türkiye Diyanet Vakfı web sayfası üzerinden bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz, bagis.diyanetvakfi.org.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı veya debit kartı ile online bağış yöntemiyle bağış yapabilirler.”

Toplantıya İl Müftüsü Ramazan Çortul da katıldı.

Ali Celal KAYMAK