Şiirini ve Sazını alanlar Kent Müzesi’nde buluşuyor “Şor odası” Şiir ve Türkülerle şenleniyor

Şiir ve Türkü sevdalıları 3 yıldır aralıksız buluşuyorOsmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından üç yıl öncesinde başlatılan “Şiirini al da gel” programı, 4. Yılına girdi.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi’ndeki Şor Odası’nda her ayın son Cumartesi günü olmak üzere, saat 13.30’da başlayan, “Şiirini al da gel” programı aralıksız olarak 36.’ncı etkinliğini de gerçekleştirdi.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, 2019 yılının son programında yaptığı konuşmasında, aralıksız olarak düzenlenmekte olan programın 3’üncü yılını gerilerde bırakıp, 4’üncü yılına girmiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

OŞYAD’ın etkinlikleri arasında yer alan “Şiirini al da gel” programı ile ilgili konuşan Dernek Başkanı Mustafa Bardak; “Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi’nde 4 önce, her ayın son Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz programımız, etkinlik anlamında 38. olmaktadır. Ancak, İki programımız derneğimiz tarafından geleneksel olarak düzenlenmekte olan “Ekmek ödüllü şiir yarışması” etkinliklerinin ikinci gününe denk gelmesi nedeniyle, bu programımızın ikisini gezi turu sırasında Hemite Köyündeki Yaşar Kemal Parkı içerisinde yapıyoruz. Söz konusu programımız eksiksiz olarak yapılırken, sadece Kent Müzesi’nde yaptığımız etkinlik 36. Ayını gerilerde bırakmış bulunmaktadır. Her ay aralıksız olarak düzenlediğimiz bu programımızda, Yönetim kurulu arkadaşlarımızdan biri sunuculuk ve program sunuculuğu görevini yürüterek, paylaşım ve görev bilincini yönetimdeki arkadaşları etkinliklerin içerisinde olmalarını sağlıyoruz. Bizim derneğimizde, Ben yerine Biz sözcüğüne önem veriyoruz” dedi.

OŞYAD’ın Belediye Kent Müzesi’ndeki yılın son programında Başkan Mustafa Bardak, kültür ve sanatla uğraşan tüm insanlar başta olmak üzere dünyadaki tüm insanların Yeni yılını kutlayarak, 2020 yılının; insanlık alemine, barış, huzur, mutluluk ve başarı getirmesi dileğinde bulundu.

Dernek Genel Sekreteri Hatice Bahar’ın abisinin ölümünü program öncesinde öğrendiklerini belirten OŞYAD Başkanı Bardak, başsağlığı ve sabır dileklerini bildirdi.

Yılın son programında; Mahmut Eynallı, Ali Demirci, Ramazan Çulcu, Dursun Yeşiloğlu, Salih Kanbur ve Osman Kürkü bağlaması eşliğinde türkülerini yorumladı.

Şiirleriyle; Mustafa Yeydem, Ahmet Demir, Selahattin Ölmez, İzzettin Kanat, Ramazan Eren, Ahmet İpek, Yakup Uluca, Medine Çiftçi, Melek Avcı Çoşkun ve Ali Görmüş etkinliğe renk katan isimler oldu.

Program bitiminde, şair ve ozanlar birlikte görüntü vererek, yılı uğurladı ve yeni yılı karşıladı.

OŞYAD BASIN